3D-сканер для смартфонів порахує калорії

размещено в: Новости | 0
3D-сканер для смартфонів порахує калорії
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

На сайті “народних” інвестицій Indiegogo почався збір коштів на випуск мобільного аксесуара для підрахунку калорій в їжі. Щоб розрахувати калорійність страви, користувачеві буде достатньо сфотографувати тарілку на камеру смартфона, підключеного до NutriRay3D.

Творці 3D-сканера вже мають робочим прототипом, який не тільки рахує калорії, але і надає детальну інформацію нутриентах, що містяться в продукті, включаючи жири, натрій, калій, вуглеводи і білок.

NutriRay3D, створює 3D-мапу страви за допомогою лазера, “знайомий” з понад 9 тисяч типів їжі, а точність розпізнавання коливається між 87,5 і 91%. Автор розробки — докторант Вашингтонського університету в Сіетлі Сеп Махсус. За його словами, користувачі зможуть уточнювати результати вручну (оскільки іноді “лічильник” може не побачити різницю між звичайною і дієтичною колою), а також зберігати обрані рецепти і страви.

 

3D-сканер планується випустити для iOS, Android-пристроїв, “винфонов”. По передзамовленню прилад можна купити за 199 доларів. Якщо автори проекту встигнуть залучити $50 тисяч протягом півтора місяців (поки що зібрано трохи більше тисячі), поставки NutriRay3D почнуться у вересні.

Влітку минулого року Google зайнялася розробкою подібного сервісу — Im2Calories, завдяки якому можна буде сфотографувати тарілку з їжею і отримати оцінку калорійності страви. Алгоритми комп’ютерного зору автоматично визначать склад, вага і харчову цінність продукту, зображеного на знімку.

Похибка в розрахунках, сказали в компанії не перевищить 20%. При цьому у користувачів залишиться можливість вводити деякі параметри вручну. Терміни запуску програми невідомі.

Джерело: Indiegogo

Оставить ответ