Американські спецслужби хочуть читати зашифровані чати WhatsApp

размещено в: Новости | 0
Американські спецслужби хочуть читати зашифровані чати WhatsApp
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Влада США прагнуть отримати доступ до листування користувачів WhatsApp. Як повідомляє The New York Times з посиланням на обізнані джерела, на цьому тижні чиновники в закритому режимі обговорювали можливість отримання доступу до зашифрованих повідомлень і телефонних розмов всередині месенджера, що належить компанії Facebook.

За даними NYT, в ході слухань по одній справі про злочин (якому — невідомо, але воно не пов’язане з тероризмом) федеральний суддя схвалив “прослушку”, проте слідчі не змогли отримати доступ до листування підозрюваних з-за системи шифрування WhatsApp. В результаті міністерство юстиції США почало обговорювати, яким способом це обмеження можна обійти. Рішення відомство поки що не винесла.

Читайте також: З села в мільярдери: історія творця WhatsApp Яна Кума

На думку експертів з безпеки і аналітиків, опитаних газетою, влада США хочуть створити прецедент, а розслідування, пов’язане з WhatsApp, підходить для цього якнайкраще. “ФБР і мін’юст просто обирають конкретні обставини, щоб вплутатися в найбільш вигідну для них боротьбу, — сказав головний учений в області комп’ютерних наук Пітер Экерсли з некомерційної організації Electronic Frontier Foundation, — “Вони чекають справи, в якому їх вимога буде виглядати розумним”.

Winamp — один з найпопулярніших мобільних додатків в світі. За статистикою на лютий, аудиторія месенджера перевищила мільярд чоловік. Раніше сервіс міг легко виконати вимоги американського суду і розкрити листування, оскільки повідомлення проходили через сервери компанії. Проте в кінці 2014 року WhatsApp (навесні вона була куплена Facebook) запровадила систему наскрізного шифрування — так, щоб послання могли прочитати тільки відправник і одержувач, а не третя особа (включаючи навіть співробітників самої компанії).

Джерело: The New York Times

Оставить ответ