Android N: що в ній нового?

размещено в: Новости | 0
Android N: що в ній нового?
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

На конференції для розробників I/O компанія Google розповіла про зміни, які торкнуться наступної великої версії операційної системи Android N, запланованої до випуску на осінь. Там же була показана превью Android Wear 2.0 — “ручний” платформи для смарт-годинників, браслетів та іншої надеваемой електроніки.

Головні нововведення Android N зосереджені навколо трьох речей. Перша — це оптимізація продуктивності. До чергової ітерації “операційки Google з’явиться підтримка міжплатформового API Vulkan для більш ефективної обробки і промальовування складної 3D-графіки. Інтерфейс відкриває додатками прямий шлях до графічного чіпу, що дозволяє знизити навантаження на центральний процесор. Ще одне покращення зсередини Android — новий компілятор “на льоту” (JIT Compiler), який прискорює процес установки додатків на 75% і наполовину скорочує розмір дистрибутива.

Друга річ — підвищення продуктивності. Важливою зміною стало нове, спрощене меню багатозадачності: тепер воно обмежене сім’ю нещодавно запущеними програмами. Туди ж, у відповідь на численні прохання, була додана кнопка Clear All (“Очистити все”). Якщо на неї натиснути, Android автоматично закриє всі активні програми, звільняючи користувача від рутинної операції.

Крім цього, в Android N з’являться режими роздільного екрану і “картинка в картинці”, які дозволять ефективніше використовувати незайняте простір. Приміром, на плашете користувачі можуть працювати в Chrome, паралельно переглядаючи YouTube-відео в кутку дисплея, або віддати одну половину екрану браузеру, а іншу — електронною поштою. Також на Android-пристроях можна буде швидко відповісти на яке прийшло push-повідомлення, як в iOS, не залишаючи поточної програми.

Третя річ — активна підготовка Android до підтримки “заліза” віртуальної реальності. Наступна версія ОС буде поставлятися з VR-платформою Daydream і режимом Android VR Mode, який оптимізує роботу додатків в умовах віртуальної реальності. У спецрежим буде включена система навігації для переміщення по новій VR-середовищі і навіть цілий магазин з програмами, іграми, фільмами та музикою.

Спеціально для Daydream компанія випустить особливі VR-версії програм, таких як YouTube, Street View (Перегляд вулиць”), Google Play Store (магазин Google Play), Play Movies (“Фільми Play”) і “Фото Google”. Програми для нової платформи також готують інтернет-кінотеатр Netflix і великі ігрові студії, включаючи Ubisoft і Electronic Arts.

 

Всього в Android N внесено понад 250 нових функцій і поліпшень. Бета-версію ОС, сумісну з Nexus-пристроями і планшетом Pixel C, вже можна завантажити на сайті Google для розробників. Фінальний реліз “операційки” очікується в III-му кварталі року.

Крім Android N, пошуковик випустив превью нової платформи Android Wear для “розумних годин. Версія 2.0 має преображеною дизайном в стилі Material Design, а також повністю перерисованными елементами інтерфейсу: від “карток”, які тепер відображають світлий текст на чорному тлі, а не навпаки, до іконок і циферблатів.

В Android Wear 2.0 передбачено два нових методу введення. Друкувати можна свайпамі з крихітної клавіатури або в режимі розпізнавання рукописного тесту, вимальовуючи букви на екрані одна за одною. Крім того, нова ОС розширює можливості надягають гаджетів, не підключених до Android-смартфону, дозволяючи їм виходити в Мережу безпосередньо через Bluetooth, Wi-Fi або (за його наявності) 3G-модуль. Якщо користувач вийшов за межі зони дії Bluetooth, втративши зв’язок з телефоном, то годинник зможуть підключитися до знайомої бездротової мережі автоматично.

Превью Android Wear 2.0 (Developer Preview) вже відкрита для скачування. Правда, вона сумісна лише з двома моделями: LG Watch Urbane Second Edition LTE і Huawei Watch. Вихід стабільної версії очікується восени.

Джерело: The Verge

Оставить ответ