Апарат TGO місії «Екзомарс-2016» розпочав вихід на робочу орбіту

размещено в: Новости | 0
Апарат TGO місії «Екзомарс-2016» розпочав вихід на робочу орбіту
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Почалися операції по висновку апарату Trace Gas Orbiter (TGO) місії «Екзомарс-2016» на робочу кругову орбіту з висотою близько 400 км над поверхнею Червоної планети.

«Екзомарс» — спільний проект Роскосмоса і Європейського космічного агентства з дослідження Марса, його поверхні, атмосфери і клімату з орбіти і на поверхні планети.

Проект включає дві фази. На першому етапі до Червоної планеті відправлені демонстраційний посадковий модуль «Скіапареллі» (Schiaparelli) і орбітальний модуль TGO (Trace Gas Orbiter), призначений для спостережень атмосфери і поверхні Марса. Правда, в ході посадки «Скіапареллі» зазнав аварії.

Що стосується TGO, то він знаходиться на високоеліптичних орбітах з апоцентром 33 000 км і перицентром 200 км. протягом наступних тижнів з допомогою двигунів космічного апарата почнуться маневри по ще більшому зниженню перицентра — до 113 км.

Потім почнеться основна фаза гальмування, яка триватиме майже рік. Протягом цього часу апарат при проходженні перицентра буде «зачіпати» верхні шари атмосфери Марса і таким чином потроху знижувати швидкість і, як наслідок, апоцентр орбіти. У підсумку на початку наступного року TGO повинен вийти на робочу кругову орбіту висотою близько 400 км.

Додамо, що другий етап проекту «Екзомарс» передбачає доставку на поверхню Червоної планети російської посадкової платформи з європейським автоматичним марсоходом на борту. Ця фаза намічена на 2020 рік.

Оставить ответ