Apple і Samsung запідозрили в експлуатації дитячої праці

размещено в: Новости | 0
Apple і Samsung запідозрили в експлуатації дитячої праці
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Правозахисна організація Amnesty International звинуватила найбільші IT-корпорації і автоконцерни, такі як Apple, Huawei, Lenovo, Microsoft, Samsung, Sony, Daimler і Volkswagen, у використанні кобальту, який добувають африканські діти на рудниках в Республіці Конго. Ці компанії виявилися не в змозі пройти перевірки і переконатись, що для видобутку металу, використовуваного для виробництва літій-іонних акумуляторів, не притягувався дитячий працю.

У шахтах Центральної Африки працюють тисячі робітників, причому багато з них — діти у віці від 7 років. За останні півтора року на рудниках в Конго загинули понад 80 осіб, йдеться в доповіді AI. Як розповіли правозахисникам діти, зайняті на роботах з видобутку корисних копалин, за 12-годинну зміну їм платять 1-2 долари.

Amnesty International відстежила джерела поставок кобальту Congo Dongfang Mining (CDM), одному з найбільших видобувачів мінералів в Конго, який належить китайській гірничодобувної компанії Huayou Cobalt. Про зв’язки з Huayou Cobalt було опитано 16 компаній.

Одна з них визнала, що отримувала кобальт від китайського постачальника, ще чотири не змогли підтвердити походження металу, а п’ять заявили, що не мають ніякого відношення до Huayou Cobalt, незважаючи на те, що вони значаться серед клієнтів виробників акумуляторів. Ще шість компаній, включаючи Apple, заявили, що вони зайняті вивченням претензій.

“Це головний парадокс цифрової ери, коли деякі з найбагатших і найбільш інноваційних компаній світу здатні продавати неймовірно складні пристрої без необхідності показувати, звідки вони отримують сировину для своїх компонентів”, — сказала Еммануель Умпула, виконавчий директор організації Afrewatch.

Джерело: Amnesty International

Оставить ответ