Apple втратила імунітет на IT-ринку Китаю

размещено в: Новости | 0
Apple втратила імунітет на IT-ринку Китаю
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Apple, яка була однією з небагатьох іноземних фірм в Китаї, успішно нарощують вплив і частку ринку під заступництвом місцевих влад, почала здавати позиції. Минулого тижня, під тиском китайських регуляторів, американський IT-гігант був змушений закрити сервіси iTunes Movies для перегляду кіно і читання книг iBooks.

iTunes Movies і iBooks припинили роботу через півроку після дебюту в КНР. Як повідомляє газета The New York Times з посиланням на обізнані джерела, спочатку у Apple був дозвіл від властей Китаю на запуск цих сервісів, однак регулятор — Державне управління у справах друку публікацій, радіо, кіно і телебачення (SAPPRFT) — зажадав їх закрити.

“Ми сподіваємося, що книги і фільми знову і як можна швидше стануть доступні нашим клієнтам в Китаї”, — так прокоментували ситуацію в Apple, не назвавши причини блокування. За інформацією NYT, заборона iTunes Movies і iBooks Store пов’язаний з тим, що ці сервіси безпосередньо конкурували з місцевими аналогами, а це суперечить офіційній державній політиці, нещодавно взяла курс на активний розвиток інтернет-індустрії.

Китай — другий (після США) за розміром виручки ринок для Apple. Раніше i-виробник, на відміну від переважної більшості інших американських компаній, користувався на ньому особливими привілеями. Приміром, у співпраці з місцевими операторами зв’язку Apple успішно запустила платіжну функцію Apple Pay.

Тим не менш, вважають експерти, незабаром після блокування iTunes Movies і iBooks Store під роздачу може потрапити й інші продукти Apple. Наступного можуть закрити ту ж Apple Pay, яка також конкурує з системами мобільних платежів, розробку яких ведуть найбільші китайські інтернет-компанії Alibaba і Tencent.

Джерело: The New York Times

Оставить ответ