ARM показала мобільні чіпи для віртуальної реальності

размещено в: Новости | 0
ARM показала мобільні чіпи для віртуальної реальності
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія ARM на виставці Computex 2016, що проходить в Тайбеї, представила нові чіпи для мобільних пристроїв — процесор Cortex-A73 і графіку Mali-G71, які відкриють їм дорогу до можливостей віртуальної реальності. Очікується, що їх почнуть встановлювати у флагманські смартфони вже в наступному році.

Обидва чіпа ставлять перед собою завдання збільшити як продуктивність, так і енергоефективність. Mali-G71 — це перший відеоприскорювач AMD, побудований на архітектурі 3-го покоління (Bifrost). Його швидкодію при обробці графіки на 50% вище, ніж у попереднього GPU Mali, а енергоефективність — на 20%. Нова підсистема порівнянна з дискретною графікою для ноутбуків (наприклад, GTX 940M від Nvidia): вона підтримує до 32 шейдерних ядер, а також 4K-дозвіл і частоту оновлення екрану до 120 кадрів в секунду.

Процесор Cortex-A73, сказали в ARM, береже заряд на 30% краще, ніж його попередник (Cortex-A72), а його продуктивність на піковому рівні — в 1,3 рази вище. Втім, наскільки виростуть ці показники, буде залежати від того, як виробники реалізують технології ARM, оскільки британська компанія не випускає чіпи сама, а ліцензує архітектуру і ядра партнерам.

Як відомо, Apple проектує на їх основі власні процесори, але у якості відеоприскорювача використовує PowerVR від Imagination Technologies. А Samsung розробляє сама тільки деякі ядра чіпа Exynos, але використовує їх разом з ядрами Cortex і графікою Mali.

Cortex-A73 і Mali-G71 надійдуть у серійне виробництво до кінця року. Поява перших продуктів з новими процесорами очікується на початку 2017-го.

Джерело: The Verge

Оставить ответ