Автономні “гугломобілі” виділять в окремий бізнес

размещено в: Новости | 0
Автономні “гугломобілі” виділять в окремий бізнес
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Проект самокерованих автомобілів майбутнього”, який розвивається з 2009 року під крилом Google, буде виведений зі складу інтернет-пошукача в окремий бізнес. Новостворена компанія, як і сама Google, буде перебувати під управлінням холдингу Alphabet Inc. Реструктуризація запланована на наступний рік.

Виділивши проект в самостійну компанію, Google, можливо, вже скоро приступить до монетизації самохідних машин і почне конкурувати з сервісами виклику таксі та приватних водіїв, такими як Über і Lyft. Найближча мета інтернет-пошукача — розробити програму райдшеринга, яка дозволила б клієнтам переміщатися між коледжами та корпоративними кампусами на автомобілях з “штучним інтелектом”.

Читайте також: Перетворення Google Alphabet: факти, чутки і жарти

На вулицях Маунтін-В’ю (штат Каліфорнія) і Остін (Техас) їздять вже більше 50 “гугломобілей”. Так що новий проект, швидше за все, першим стартує в цих регіонах, повідомляє Bloomberg. Всього з 2009 року “розумні” автомобілі проїхали понад 1,2 мільйона миль (близько 2-х мільйонів кілометрів) без участі людини. Зараз вони щотижня долають відстань 10-15 тисяч миль (близько 16-24 тисяч км) в автономному режимі.

В жовтні була завершена трансформація, в рамках якої всі активи інтернет-пошукача увійшли до складу нового холдингу — Alphabet. Нову компанію очолив співзасновник Google Ларрі Пейдж, а Сергій Брін отримав пост президента. Біля керма кожної “дочки” Alphabet (Google Fiber, Calico, Next тощо) постало свій гендиректор, який буде звітувати безпосередньо перед Пейджем. На посаду глави Google, зокрема, був призначений старший віце-президент по продуктах компанії Сундар Пичаи.

“Розумні” авто стануть другим бізнесом, виділеним з Google за останні тижні. Раніше в цьому місяці зі складу інтернет-пошукача було виведено біомедичне підрозділ Life Sciences. Воно перейшло під управління Alphabet під новою назвою — Verily.

Джерело: Bloomberg

Оставить ответ