Baidu змусила штучний інтелект навчатися як дитина

размещено в: Новости | 0
Baidu змусила штучний інтелект навчатися як дитина
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Команда дослідників штучного інтелекту Baidu навчила віртуального агента, «живе» в двомірному просторі, використовувати для переміщення команди на природній мові.

Агенту задавали різні питання, на які йому доводилося відповідати позитивно або негативно. За словами вчених, у штучного інтелекту в результаті з’явилися здібності до навчання на основі зв’язаних даних. Це означає, що агент розвинув базове почуття граматики.

Аналогічним чином батьки навчають своїх дітей. Дитині показують картинки, повторюють слова, і в міру того, як позитивних відповідей стає більше, дитина учиться асоціювати слова з зображеннями.

Прорив Baidu полягає в тому, що її штучний інтелект може застосовувати вивчені команди до нових ситуацій. Зазвичай комп’ютер погано справляється з використанням набутих знань. Нижче представлено офіційне опис роботи системи.

«Люди легко справляються з застосуванням набутих знань до нової задачі, але це як і раніше, викликає труднощі у сучасних машин наскрізного навчання. Машини хоч і можуть знати, як виглядає пітаї, але вони не можуть виконувати завдання “порізати пітайю ножем”, поки їх спеціально не навчать набору даних, що містить цю команду. Але наш агент продемонстрував здатність успішно переносити те, що він знав про візуальному образі пітаї, на завдання “порізати X ножем”, при цьому його не потрібно було спеціально навчати виконання завдання “нарізати пітайю ножем””.

Розширення використання навику, задіяного раніше — неабияке досягнення для штучного інтелекту. Це доводить, що системи можуть навчатися і використовувати знання так само, як люди, навіть якщо поки це можливо тільки в рамках простого двовимірного простору.

Оставить ответ