Біонічний очей направить зображення прямо в мозок

размещено в: Новости | 0
Біонічний очей направить зображення прямо в мозок
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Австралійські вчені з Університету Монаша в наступному році проведуть операцію з пересадки біонічного ока людям, які повністю втратили зору. Штучна зорова система буде подавати зображення безпосередньо в мозок, в обхід зорового нерва.

Інноваційна система являє собою свого роду окуляри з вбудованою камерою, яка відправляє картинку з реального світу на компактний відеопроцесор (пацієнт може носити його, наприклад, на поясі). Це пристрій вихоплює деяку частину зображення і передає його на 11 крихітних датчиків (по 43 електрода в кожному), пересаджених на ділянки мозку, що відповідають за зір.

За словами розробника технології Артура Лоурі, кожен електрод може відтворити точку світу порівнянну з пікселем на моніторі комп’ютера. Всього датчики здатні відтворити 500 точок — в рази менше, ніж “дозвіл” звичайного людського ока (1-2 мільйона пікселів), але і цієї кількості буде досить, щоб згенерувати просте зображення.

“Процесор — це як карикатурист, який повинен відобразити складну ситуацію, використовуючи мінімум інформації”, — говорить Лоурі. Наприклад, на те, щоб відтворити обличчя людини, вистачить і десяти точок, повідомляє New Scientist.

Сигнали від датчиків до чіпу (тобто до клітин зорової зони кори) передаються по бездротовому зв’язку безпосередньо, минаючи сітківку і зоровий нерв. Так, амбітна розробка дозволить бачити обриси предметів навіть повністю сліпим людям, у яких пошкоджена не лише сітківка, але і зоровий нерв — канал, по якому сигнали від ока передаються в мозок.

Джерело: New Scientist

Оставить ответ