Браузер Chrome відмовиться від Flash до кінця року

размещено в: Новости | 0
Браузер Chrome відмовиться від Flash до кінця року
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Браузер Chrome, розробку якого веде компанія Google, незабаром перестане відображати контент, заснований на Flash — технології Adobe, яка раніше широко використовувалася для виведення мультимедійного вмісту в браузерах. Замість Flash за замовчуванням будуть включена підтримка технологій HTML5, які здатні відтворювати всі актуальні версії основних популярних браузерів без установки додаткових плагінів.

В IV-му кварталі 2016 року Chrome і раніше буде поставлятися з плеєром Flash Player, але Flash-контент за замовчуванням буде відображатися тільки на десяти найбільш популярних сайтах: YouTube.com, Facebook.com, Yahoo.com, VK.com, Live.com, Yandex.ru, OK.ru, Twitch.tv, Amazon.com і Mail.ru. Компанія буде підтримувати актуальність білого списку протягом року, після чого повністю від нього відмовиться.

На інших сайтах, якщо Flash необхідний для відображення контенту, Chrome запитає у вас, чи слід йому включити плагін Adobe. У разі згоди браузер автоматично оновлює веб-сторінку з включеним Flash і запам’ятає цю настройку.

Google — один з багатьох великих гравців інтернет-ринку, які виступають проти Flash. Затятим противником технології Adobe, нагадаємо, був засновник Apple Стів Джобс, який критикував Flash за повільність, швидкий витрата заряду акумулятора і непридатність для сенсорних дисплеїв. В результаті застосування Flash “яблучної” продукції було заблоковано.

Google вже давно хоче “вбити” Flash, але робить це поступово. У січні минулого року, наприклад, YouTube перевів Flash-відео HTML5, а незабаром почав автоматично конвертувати відео. У січні 2017 року рекламні мережі інтернет-пошукача повністю відмовляться від Flash-реклами та будуть переведені на більш досконалий стандарт HTML5. Mozilla — розробник Firefox — також пообіцяла усунути підтримку плагіна Adobe до кінця 2016-го.

Джерело: VentureBeat

Оставить ответ