Браузер Opera продали китайцям за $600 мільйонів

размещено в: Новости | 0
Браузер Opera продали китайцям за $600 мільйонів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Норвезька компанія Opera Software продала китайського консорціуму власний бренд, настільну і мобільну версію однойменного браузера, а також додатки, які підвищують продуктивність і забезпечують приватність. Група покупців, очолювана розробник антивірусного ПО Qihoo 360, погодилася заплатити за технологією Opera 600 мільйонів доларів.

Спочатку активи Opera оцінювалися вдвічі більшу суму — $1,2 мільярда. Однак угода, укладена з тими ж покупцями в лютому, не відбулася з-за заперечень регулюючих органів. За новими домовленостями, Qihoo 360 і його партнери (Kunlun Tech, Qifei та ін) отримають найважливіші складові бізнесу Opera, за винятком споживчого підрозділу, Opera Apps & Games і Opera TV.

Як зазначив глава компанії Ларс Бойлесен, “для акціонерів Opera ми продаємо приблизно чверть компанії за $600, що є привабливою ціною для цієї частини нашого бізнесу”. Угоду вже схвалила рада директорів Opera. Тепер у компанії є 18 місяців, щоб вибрати собі нове ім’я.

Opera займає місце п’ятого за популярністю десктопного браузера (близько 1,9%). На мобільному ринку частка компанії набагато вище — приблизно 10%. За останні місяці норвежці представили низку нових розробок, включаючи безкоштовний VPN в настільному браузері і на iOS-пристроях, технологію стиснення відео і вбудований блокувальник реклами. Продовжать цей тренд нові власники, невідомо, однак Бойлесен, імовірно, залишиться біля керма компанії після закриття угоди.

Джерело: TechCrunch

Оставить ответ