“Будинок майбутнього” по-японськи: Panasonic представила концепцію розумного житла

размещено в: Новости | 0
“Будинок майбутнього” по-японськи: Panasonic представила концепцію розумного житла
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Звичайні експонати на щорічно проходить в Берліні виставці IFA — це споживча електроніка, аксесуари для неї і побутова техніка. Японська Panasonic в цьому році вирішила змінити масштаб, показавши на гаджет-шоу, яким в її розумінні стане житло не дуже віддаленого майбутнього.

“Розумне житло”

Створене на виставці інтерактивне житловий простір оснащене ультрасучасної побутовою технікою, “общающейся” між собою і з хмарними сервісами за допомогою бездротових мереж. У деяких країнах такі рішення можуть стати доступні споживачам вже через 3-5 років, впевнені в компанії.

Читайте також: IFA 2016: головні новинки з гаджет-шоу в Берліні

Взаємодіяти з технологіями жителям “будинку майбутнього” належить, у тому числі, за допомогою сенсорних екранів, що відображають всю потрібну інформацію, але при цьому прозорих. Так, наприклад, може виглядати вбудований в систему зберігання для вітальні телевізор. Коли він працює, виглядає як звичайний екран (не такий яскравий і насичений, як сучасні топові ТБ, але, швидше за все, не гірше того, що стоїть сьогодні вдома у більшості). І ще його можна ось так катати:

Коли екран вимкнений, здогадатися про те, що це телевізор, просто неможливо:

“Кухня майбутнього”

Але довго розбиратися з інструкціями не доведеться — вся техніка для “будинку майбутнього” розробляється так, щоб вгадувати бажання господарів і підказувати варіанти дій. Ось, наприклад, “розумний” винний шафа. Після завантаження пляшок вина або саке користувач в кілька торкань вказує тип напоїв, після чого пристрій сам завантажить з мережі і відобразить на прозорому екрані рецепти підходять під них страв.

Але це ще не все, “розумний будинок” збирається допомогти з приготуванням. Винний шафа “ділиться” обраним рецептом з “розумним” кухонним столом, в який вбудована індукційна плита з вільними зонами нагріву. Орієнтуючись на параметри рецепта, плита сама виставляє час і температуру приготування страви і контролює процес приготування.

Одночасно “розумний” холодильник перевіряє, чи є в будинку всі потрібні інгредієнти. До речі, навіть звичайні серійні моделі холодильників Panasonic вже досить “розумні”, щоб, наприклад, підтримувати в кожній зоні потрібну вологість:

На столі в “розумній кухні” передбачена зона для підтримки їжі теплою — на позначену знаком крапку ставлять тарілку і накривають спеціальною кришкою. Скляна рыбаперегородка в дальньому кінці столу — це теж прозорий екран з роздільною здатністю FullHD. На нього виводяться відео-рецепти або — оскільки це по суті звичайний Smart TV — будь-який інший контент.

Читайте також: Panasonic представила проект “розумної” ферми

Щоб уся ця краса мала комерційний успіх, потрібно зробити так, щоб управляти нею було просто. У “розумному будинку” майбутнього передбачений єдиний центр-контролер, підключений через домашній сервер до хмари. Він не тільки керує технікою, але і відображає інформацію, наприклад, якихось продуктів в холодильнику залишилося мало. Задіяні і смартфони — з них можна віддалено вмикати і вимикати техніку, є і брелки, що виконують цю задачу в одне натискання кнопки.

Прання “під ключ”

На виставці IFA Panasonic показала і знаходиться поки в розробці проект Laundroid — підключеного до “розумному будинку” робота, що вміє сортувати і складати одяг. Виглядає він як вузький високий шафа, легко вписується в будь-який сучасний інтер’єр. Камери аналізують зображення завантажується в апарат одягу, після чого робот сортує її і акуратно складає, уникаючи заломів. Власнику досить просто перекласти в нього білизну з пральної машини.

В майбутньому Panasonic постарається об’єднати всі процеси обробки брудної білизни в одному пристрої, здійснивши мрію багатьох господинь — прання “під ключ”. Laundroid, пообіцяли представники компанії в ході презентації для преси, буде готовий до виходу на ринок в 2019-му році.

“Розумне місто” в Берліні

Де розміщувати “розумні будинки”, як не в “розумному місті”. Черговий проект такого роду за участю Panasonic (а взагалі їх уже два в Японії, один у Франції і один у США) буде реалізований в Берліні — про це було оголошено на презентації в рамках IFA. У столиці Німеччини побудують квартал на 69 квартир, обладнаний розробками японської корпорації у області “чистої” енергетики, “інтернету речей” і системами безпеки, що засновані на розпізнаванні осіб.

Читайте також: Як влаштований “екологічний розумне місто” Фудзісава

Будівництво в районі Adlershof — свого роду місцевої Кремнієвій долині, де сконцентровані наукові і технологічні організації, ЗМІ, а також розташований Університет Гумбольдта — має розпочатися навесні 2017-го і завершитися до літа 2018-го. При розробці проектів квартир і кварталу в цілому керувалися, в тому числі, потреб літніх людей. В Японії — найвища в світі частка населення у віці старше 70 років, так що Panasonic накопичений великий досвід розробки різних систем, що допомагають літнім самостійно жити повноцінним життям.

Крім того, “місто майбутнього” в Берліні обладнають новими енергетичними рішеннями (див. на фото вище — теплові насоси Etherea Z, нагрівачі Aquarea H, сонячні панелі і акумулятори). Завдяки їм він стане, по суті, ще однією екологічною електростанцією, що поставляє енергію для німецької столиці — передбачається, що виробляти електрики квартал буде більше, ніж споживати.

Оставить ответ