CD Projekt пояснила, навіщо зареєструвала слово «кіберпанк» як торговий знак

размещено в: Новости | 0
CD Projekt пояснила, навіщо зареєструвала слово «кіберпанк» як торговий знак
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Деякі торгові знаки складаються з одного частоупотребимого прозивного слова, яке присутнє в назвах багатьох інших продуктів. Нерідко вони реєструються з не самими чесними намірами.

Так, у 2014 році британська компанія King, яка створила Candy Crush Saga, зареєструвала як торговельні марки слова candy і saga, незабаром після чого опротестувала торгові знаки для ігор, у назвах яких вони зустрічаються, в тому числі The Banner Saga. Після звістки про те, що польська компанія CD Projekt зареєструвала як торговельну марку слово cyberpunk для Cyberpunk 2077, геймери припустили, що це створить труднощі для інших розробників. Нещодавно поляки пояснили мотиви своїх дій у відкритому листі, опублікованому в Twitter.

CD Projekt зареєструвала цю торгову марку в Північній Америці ще в 2011 році, а не так давно подала відповідне прохання в Європі. Цей факт стурбував читачів Reddit, які заговорили про те, що компанія може почати оскаржувати виключне право на володіння цим торговим знаком.

«Ми лише хочемо убезпечити наш важка праця, — написав представник CD Projekt. — Ми не збираємося використовувати цю торгову марку в агресивних цілях — це не більш ніж самозахист».

Слово cyberpunk було зареєстроване як торговельна марка R. Talsorian Games ще в 1990 році, задовго до того, як CD Projekt придбала права на створення відеоігри у всесвіті Майка Пондсміта (Mike Pondsmith), власника першої з названих компаній. Від неї торговий знак перейшов польським розробникам. Крім того, в різний час він належав ще кільком компаніям.

«Cyberpunk 2077 — величезний проект, який ми вже вклали багато праці і ресурсів, — йдеться в посланні. — Ми повинні бути впевнені в тому, що ніхто інший не зможе скористатися точною назвою гри або подібною комбінацією».

«Відомі випадки, коли компанії реєстрували торгові марки, нагадують про дорогі бренди, щоб продавати їх за великі гроші, — продовжив співробітник CD Projekt. — Якщо ми вирішимо створити продовження, хтось може воспретить нам назвати його, скажімо, Cyberpunk 2078 або Cyberpunk 2. Більш того, якщо хтось зареєстрував би такий торговий знак в майбутньому, це могло б перешкодити випуску доповнень до гри і інших пов’язаних з нею продуктів. Єдина наша мета — захистити нашу компанію від неправомірних дій нечесних конкурентів». «Ніякого підступного плану немає», — додав він.

CD Projekt пояснила, що факт реєстрації слова cyberpunk як торгової марки не означає, що інші компанії не зможуть використовувати його в назвах своїх продуктів. Винятком можуть бути випадки, коли з-за присутності цього слова в назві спожили можуть сплутати гру з Cyberpunk 2077. «Якщо хтось назве гру John Smith: Adventures in a Cyberpunk Society або 20 Short Video Games Set in Cyberpunk Worlds, це не стане приводом для звинувачення в порушення наших прав», — пояснила компанія. Також це дія не накладає ніяких обмежень на створення ігор в киберпанковом антуражі.

На розробці Cyberpunk 2077 зараз зосереджені основні сили CD Projekt RED. Рольова гра не має встановлених термінів релізу, але передбачається, що він відбудеться не раніше 2019 року.

Оставить ответ