Чотириногі і двоногі роботи Google можуть дістатися Toyota

размещено в: Новости | 0
Чотириногі і двоногі роботи Google можуть дістатися Toyota
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Про те, що компанія Google, що входить в холдинг Alphabet, хоче продати розробника роботів Boston Dynamics, стало відомо ще кілька місяців тому. Тепер же, з чуток, визначився і покупець — ним стане японський автовиробник Toyota.

Широку популярність компанія Boston Dynamics придбала за рахунок відеороликів, що демонструють різні можливості зооморфних і антропоморфних роботів. У соцмережах це викликало навіть звинувачення в нелюдське ставлення до “нашим механічним братам”.

Видання Tech Insider повідомляє з посиланням на обізнане джерело, що покупцем Boston Dynamics виступить підрозділ автогіганта, Toyota Research Institute. Хоча суму угоди поки не називають, сама продаж, за твердженням джерела, є справою вже майже вирішеним.

TRI було створено в листопаді 2015-го для розробок в області штучного інтелекту і робототехніки. Колишній співробітник Boston Dynamics заявив виданню, що по суті має “дружній викуп”, так як розробник роботів вже давно тісно співпрацював з інженерами Toyota.

До того ж, генеральний директор Toyota Research Institute Гілл Пратт раніше працював разом із засновником та гендиректором Boston Dynamics Марком Рэйбертом в Массачусетському технологічному інституті. Їх лабораторія, заснована Рэйбертом в 1986-му, займалася створенням ходячих механізмів. Крім того, на роботу в TRI останнім часом перейшли вже кілька співробітників Boston Dynamics.

Читайте також: Вести.net: Google позбавляється від “жахливих роботів” Boston Dynamics

Видання зазначає, що з моменту відходу з Google Енді Рубіна, який курирував усі розробки корпорації в галузі робототехніки, між Boston Dynamics і її новими власниками (пошуковик купив компанію в 2013-м) почалися тертя. У Google хотіли, щоб інженери рухали компанію в бік створення до 2020-го року споживчого продукту — домашнього робота. При цьому в корпорації схилялися до того, що робот на колесах було б практичніше ходячою машини.

Проте в Boston Dynamics воліли продовжувати розробки, не прив’язуючись до конкретних бізнес-завдань, і тиск з боку Google сприйняли в багнети. До того ж, в компанії працювали багато соратники Марка Рэйберта ще з МТІ, які всі ці роки розробляли ходячі машини, “колісні” ж варіанти їх цікавили мало.

Джерело: Tech Insider

Оставить ответ