Дешева “сота” дозволить Facebook дотягнутися до нової аудиторії

размещено в: Новости | 0
Дешева “сота” дозволить Facebook дотягнутися до нової аудиторії
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Гендиректор Facebook Марк Цукерберг озвучив чергову ініціативу компанії, яка покликана забезпечити доступом до Інтернету 4 мільярди людей по всьому світу, живуть у важкодоступних куточках Землі. У цьому найбільшої соцмережі має допомогти пристрій розміром з взуттєву коробку, яка виступає в якості недорогої альтернативи традиційної стільникового інфраструктури.

OpenCellular являє собою бездротову точку доступу, яка “роздає” Інтернет в радіусі до 10 кілометрів. До дешевої “соте” одночасно можуть підключитися 1,5 тисячі осіб. Нова платформа є відкритою, тому будь-яка заінтересована сторона, взявши за основу проект Facebook, зможе його доопрацювати і змінювати за власним розсудом.

“Ми розробили OpenCellular як відкриту систему, щоб будь — який-від операторів зв’язку до дослідників та підприємців — зміг побудувати і керувати бездротовими мережами у важкодоступних місцях”, — додав Цукерберг. “Традиційна стільниковий інфраструктура може бути дуже дорогою, що ускладнює завдання провайдерам, які не можуть розгорнути її де завгодно, а також невеликим організаціям або окремим особам для вирішення гиперлокальных проблем підключення”, — додав інженер Facebook Кашиф Алі.

OpenCellular — одна з багатьох в низці інших схожих иницатив компанії. Наприклад, навесні вона анонсувала два нових проекти — Terragraph and Project ARIES, покликаних забезпечити міські райони дуже швидким і надійним інтернет-підключенням. Terragraph зосереджений на “доставку” сигналу Wi-Fi в умовах щільної забудови, а ARIES — на передачу великих обсягів даних на дальні відстані.

Також Facebook розвиває програму Internet.org, яка відкриває жителям бідних країн Африки доступ до популярних інтернет-ресурсів, відчуває гігантського безпілотника, який роздає інтернет-підключення з повітря, а також експериментує з лазерами для “доставки” Інтернету.

Джерело: Wired

Оставить ответ