Директора Google в Росії замінили, щоб “вивести з-під удару”

размещено в: Новости | 0
Директора Google в Росії замінили, щоб “вивести з-під удару”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Google, що входить в холдинг Alphabet, вирішила поміняти керівництво російського представництва. На зміну працювала на цій посаді більше трьох років Юлії Соловйової приходить Карло Бьондо з міжнародного офісу пошуковика.

Представник Google Алла Забровская уточнила в інтерв’ю “Комерсанту”, що призначення Бьондо відбулося 31 березня. За її словами, Соловйова “продовжує працювати як директор з бізнес-операціями на ринках, що розвиваються EMEA” (Європи, Близького Сходу і Африки). Крім того, вона відповідає за операції в Росії.

Бьондо працює в Google з 2009 року, а з 2015-го обіймав посаду віце-президента по стратегічних партнерств Google в ЕМЕА. До цього він працював у французькій медійної компанії Lagardere Active Digital, де, за словами колишніх партнерів, активно розвивав інтернет-напрямок. Крім того, про Бьондо говорять як про менеджера, здатного швидко реагувати на мінливий ринок і підтримувати комунікацію на високому рівні з різними людьми.

За даними Liveinternet, частка Google на російському ринку мобільного пошуку в квітні 2016-го доставляла 56,3% проти 42,3% у головного конкурента “Яндекса”. Але на ринку в цілому, з урахуванням настільних ПК, російський пошуковик як і раніше лідирує з 57,6% проти 36% у Google.

На думку опитаних “Комерсантом” експертів, одна з головних загроз для бізнесу Google в Росії сьогодні — “серйозні проблеми” в стосунках із чиновниками. Викликані вони, зокрема, законом, що вимагає зберігати всі дані російських громадян виключно на території країни. Він набув чинності у вересні 2015-го, але Роскомнагляд обіцяв дати світовим лідерам інтернет-галузі поблажку і не перевіряти, як вони його виконують, весь 2016-й рік. Крім того, у Google йде тяжба з Федеральною антимонопольною службою (ФАС), яка звинуватила корпорацію у недобросовісній конкуренції.

На думку співрозмовників видання, Бьондо призначений в Google, щоб “розрулювати” відносини з чиновниками на максимально високому рівні. Соловйову ж в Google вирішили вивести з-під удару”, так як на неї, як на російського громадянина, було б простіше чинити тиск.

Джерело: “Комерсант”

Оставить ответ