Дослідження з’ясувало, чому не можна закінчувати СМС точкою

размещено в: Новости | 0
Дослідження з’ясувало, чому не можна закінчувати СМС точкою
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Повідомлення в соціальних мережах або СМС з точкою, поставленої в кінці речення, сприймаються як менш щирі. Як з’ясували психологи з Бингемтонского університету в Нью-Йорку, багато людей бачать в точці негативну емоційне забарвлення і можуть розцінити її як сигнал того, що співрозмовник веде себе недружелюбно або намагається приховати наміри.

Правоту вчених підтвердив експеримент. Вони зібрали групу з 126 осіб і дали прочитати їм кілька фрагментів з листування (як електронної, так і рукописної). В одному повідомленні містилися стверджувальне пропозицію і питання (наприклад, “У мене з’явився зайвий квиток на концерт. Хочеш піти?”), а в другому — однозначну позитивну відповідь (“Так”, “Звичайно”, “Зрозуміло”). При цьому кожен фрагмент надавався в двох версіях: зі знаками пунктуації і без.

У результаті електронні повідомлення, в кінці яких стояла крапка, випробовувані розцінили як більш фальшиві і потайні. Це можна пояснити відсутністю важливих соціальних і контекстних сигналів, на які люди покладаються в реальному житті. За словами професора психології Селіни Клин, при спілкуванні віч-на-віч люди передають емоційну інформацію з допомогою поглядів, міміки, тону голосу і т. п.

В електронній ж листуванні ці механізми не можна задіяти. “Там співрозмовники покладаються на те, що у них є: смайлики, навмисно допущені орфографічні помилки, які імітують звуки мови, і, згідно з нашими даними, знаки пунктуації”, — говориться статті, опублікованій в науковому журналі Computers in Human Behavior. При цьому вчені також з’ясували, що повідомлення зі знаком оклику в кінці зазвичай сприймаються як більш щирі.

Джерело: The Washington Post

Оставить ответ