Дрон-слідопит врятує заблукалих туристів

размещено в: Новости | 0
Дрон-слідопит врятує заблукалих туристів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Інженери з Цюріхського університету у Швейцарії розробили софт на основі методу машинного навчання, який дозволяє беспилотникам вийти на слід мандрівників, загубилися в лісі. При цьому прототип дрона-слідопита вже орієнтується на місцевості краще, ніж люди. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі IEEE Robotics and Automation Letters.

Як йдеться в статті, за час багатогодинного походу по швейцарським Альпам вчені зробили понад 20 тисяч фотографій на спеціальну 3D-камеру, змонтовану на шолом. Здобуті зображення потім “згодували” глибокої нейронної мережі, яка навчила себе знаходити відмінності між слідом і недоторканою навколишнім середовищем.

Потім алгоритми були завантажені в безпілотник, оснащений двома відеокамерами для стереоскопічного комп’ютерного зору. Як показали тести, дрон виходив на незнайомий слід з точністю 85%, в той час як людина справлявся з поставленим завданням у 82% випадків.

Таким чином, роботи з просторовим “мисленням” вже не настільки віддаленому майбутньому зможуть використовуватися у військових цілях (наприклад, для розвідки), у пошуково-рятувальних операціях, а також для вивчення небезпечних доріг і стежок з повітря, що дозволить звести до мінімуму ризик для життя людей-випробувачів. Алгоритми вчених, щоправда, потребують доопрацювання, оскільки поки що вони не можуть розпізнати знайдений об’єкт в якості “живої” людини.

Джерело: Gizmag

Оставить ответ