Дрони на сонячних батареях допоможуть Google роздати 5G-інтернет

размещено в: Новости | 0
Дрони на сонячних батареях допоможуть Google роздати 5G-інтернет
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Google збирається використовувати безпілотники на сонячних батареях для запуску своєї бездротової мережі 5G. Швидкість підключення до бездротових мережах п’ятого покоління буде в 40 разів вище, ніж в мережах 4G. Про плани корпорації пише The Guardian.

За відомостями видання, випробування безпілотників на сонячних батареях почали проводитися на так званому “Космопорте “Америка”” в штаті Нью-Мексико. Незважаючи на засекреченость проекту під кодовою назвою SkyBender, відомості про те, що компанія побудувала минулого літа кілька трансіверов і тестує їх за допомогою безпілотних літальних апаратів, все одно стали відомі з документів, обов’язкових до публікації за законом.

Зробити припущення про те, що Google працює над подібним проектом, можна було б і з минулих придбань компанії. У свій час Google купила виробника висотних безпілотників на сонячних батареях Titan Aerospace, випередивши Facebook і стартап Alpental Technologies, розробляє технології зв’язку 5G.

За даними The Guardian, тести з передачі даних проходять в міліметровому хвильовому діапазоні на частоті 28 ГГц, і тут розкривається один з недоліків технології в її поточному стані – дальність прийому такої версії 5G буде в чотири рази нижче, ніж для 4G.

Для збільшення відстані передачі даних Google доведеться працювати з фазовими масивами, що, крім високої енерговитратності, представляє з себе і технічно досить складну задачу. У результаті компанія, тим не менш, розраховує запустити тисячі дронов, які будуть забезпечувати высокоскоросное інтернет-з’єднання по всьому світу.

У Google є й інші проекти з роздачі інтернету за допомогою літальних апаратів. Так в жовтні 2015 року компанія в рамках свого Project Loon тестувала надання послуг зв’язку та інтернет-доступу за допомогою «літаючих стільникових вишок»-аеростатів з трьома індонезійськими стільниковими операторами.

Джерело: The Guardian

Оставить ответ