Екзоскелет за $40 тисяч допоможе ходити паралізованим людям

размещено в: Новости | 0
Екзоскелет за $40 тисяч допоможе ходити паралізованим людям
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Американська компанія SuitX з Берклі винайшла роботизований екзоскелет Phoenix нового покоління, завдяки якому паралізовані люди можуть знову знайти можливість ходити. Кожна конструкція виготовляється під замовлення, в важить вона рекордно мало — близько 12 кілограмів.

Важливо, що Phoenix — ще й один з найбільш доступних екзоскелетів на ринку. Тим не менш, варто він все ще набагато дорожче, ніж моторизована інвалідна коляска, — майже 40 тисяч доларів.

Медичні компанії продовжують удосконалювати розробки “робокостюмов”, прагнучи допомогти інвалідам з порушенням функцій нижніх кінцівок і травмами хребта повернути втрачену можливість самостійно пересуватися. Для порівняння, один з популярних аналогів, ReWalk, продається за $70 тисяч, а важить він удвічі більше, ніж Phoenix, — 22 кг.

Екзоскелети, тим не менш, поки залишаються рідкістю із-за високої ціни і обмеженої працездатності. “Швидкість, час роботи, мобільність і зручність повинні бути досить гарні, щоб ці системи могли сприйматися як краща альтернатива, — каже науковий співробітник ETH Zurich Фолькер Бартенбах, — Якщо вам потрібно десять хвилин, щоб пройти 100 метрів до булочної, а щоб надіти екзоскелет — п’ять хвилин, то ви, швидше за все, віддасте перевагу коляску”.

На відміну від аналогів, Phoenix дає більший контроль: інваліди, натискаючи на вбудовані в милиці кнопки, можуть керувати рухом кожної ноги і пересуватися зі швидкістю до 1,8 км на годину. Батареї, захованої в рюкзаку, вистачить на 8 годин роботи.

Джерело: Technology Review

Оставить ответ