Facebook допоможе сліпим почути, що зображено на фотографії

размещено в: Новости | 0
Facebook допоможе сліпим почути, що зображено на фотографії
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Соціальна мережа Facebook оголосила про запуск нової функції для сліпих та слабозорих користувачів, яка дозволить їм “побачити”, що зображено на фотографії. Вона зможе автоматично скласти короткий текстовий опис картинки і зачитати його вголос.

Раніше Facebook підтримувала лише деякі можливості програми для читання з екрана. Коли пост з’являвся в “Хроніці”, соцмережа дозволяла вимовити тільки ім’я користувача, вміст його записи і слово “фотографія”. Відтепер, закликавши на допомогу штучний інтелект, незрячі люди зможуть більш повне уявлення про зображення.

Алгоритми машинного навчання Facebook, розпізнавши зафіксовані на фото об’єкти, почнуть промовляти їх вголос, наприклад: “можливо, тут зображено небо, дерево, відкритий повітря”. Нова функція поки доступна тільки в англомовній версії клієнта соціальної мережі для iOS-пристроїв. Щоб їй скористатися, слід спочатку включити програму голосового супроводу VoiceOver (“Налаштування” — “Загальні” — “Універсальний доступ”).

За словами представника компанії Джеффа Віланда, незабаром функція розпізнавання зображень для користувачів з вадами зору з’явиться Android-смартфонах, а пізніше — почне підтримувати інші мови, крім англійської. Віланд додав, що нейронні мережі Facebook надають опис тільки тих об’єктів, в яких вони точно впевнені, тому підписи до фотографій дуже короткі, всього кілька слів.

Джерело: VentureBeat

Оставить ответ