Facebook почав позначати підроблені новини

размещено в: Новости | 0
Facebook почав позначати підроблені новини
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Facebook раніше пообіцяв боротися з підробленими новинами у соціальній мережі.

Ні, вони не будуть видалятися (принаймні, поки). Просто отримають застережливу позначку. З часом. Не завжди. Facebook почала проставляти на підроблених англомовних новинах мітку disputed (спірна), як нею і було обіцяно в грудні.

Днями англомовні користувачі найбільшої соціальної мережі це помітили відносно матеріалу видання The Seattle Tribune, в якому стверджувалося, що Android-пристрій чинного президента США Дональда Трампа (Donald Trump) було джерелом останніх витоків Білого дому. Якщо новина з’явиться в стрічці користувача, вона буде супроводжуватися попереджуючим міткою і посиланням на сайти, здійснюють перевірку фактів.

Ймовірно, це хороша новина для 1,9 млрд користувачів Facebook, які зможуть дізнатися, що, принаймні, частина матеріалів, які вони читають є звичайними інформаційними качками. Варто відзначити, що під обтічними словом «спірна» Facebook, за словами її представників, розуміються на 100 % неправдиві матеріали.

До того ж такі мітки будуть з’являтися не відразу, процес досить складний:

  • користувачі Facebook скаржаться на дивні матеріали, позначаючи їх помилковими;
  • інформація надсилається відповідним організаціям, які займаються безкоштовної перевіркою достовірності фактів — Snopes і Politifact;
  • якщо обидві організації вважають, що новина дійсно є качкою, з’являється відповідна мітка.

На практиці це означає затримку в кілька днів. Матеріал Seattle вийшов 26 лютого. Snopes назвала його помилковим 2 березня, а Politifact — лише 3 березня. До речі, це достатній час, щоб зрозуміти, що всі публікації Seattle Tribune — підробка, тому що Seattle Tribune не є справжнім новинним агентством, а спеціалізується на вигадках новин.

Оставить ответ