Facebook звинуватили в політичній упередженості

размещено в: Новости | 0
Facebook звинуватили в політичній упередженості
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Консервативні групи в США розкритикували компанію Facebook за політичну упередженість. Гучний скандал розгорівся після публікації на сайті Gizmodo статті про те, що куратори соціальної мережі, що відповідають за складання списку найбільш популярних трендів, нібито навмисно блокують будь-які джерела новин, пов’язані з консерваторами, віддаючи перевагу лібералам.

Як розповіли сайту Gizmodo колишні редактори Facebook, які побажали залишитися неназваними, соцмережа “регулярно” фільтрувала згадки Мітта Ромні (кандидата у президенти США на виборах 2012 року від республіканців), Підлоги Рендів (сенатора від штату Кентуккі, балотувався на посаду президента як кандидата від Республіканської партії в 2016-м), а також зборів правого крила Конференції політичної дії консерваторів (CPAC).

Більш того, редакторам Facebook давали інструкції не тільки ігнорувати теми, пов’язані з консерваторами, але також штучно вбудовувати в новинний блок статті на певну тематику. “Це була абсолютна упередженість. Ми робили це суб’єктивно. Все залежить від часу доби і того, хто є куратором”, — сказав екс-співробітник компанії. “Дуже тривожно, що цю владу використовують для того, щоб заглушити точки зору і статті, які не вписуються в чиюсь порядку денного”, — прокоментували ситуацію представники Національного комітету Республіканської партії США.

У компанії Марка Цукерберга всі звинувачення в політичній заангажованості заперечують. “Facebook — це платформа для людей і інтересів усього політичного спектру. Секція Trending Topics показує вам популярні теми і хештегі, про яких говорять на Facebook, — сказали в прес-службі, — Редакція керується строгими правилами, покликаними забезпечити узгодженість і нейтральність. Ці правила не дозволяють ні обмежувати політичні інтереси, ні ставити в пріоритет одну точку зору над іншою”.

Понад 222 мільйонів користувачів Facebook з США і Канади дізнаються про те, що відбувається в світі, саме з соцмережі. Згідно з опитуванням Pew Research Center, проведеним минулого року, 63% користувачів Facebook розглядають її як джерела новин.

Джерела: Gizmodo, TechCrunch

Оставить ответ