ФБР зажадала від Apple впровадити в iOS “закладку”

размещено в: Новости | 0
ФБР зажадала від Apple впровадити в iOS “закладку”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) зверталося до Apple з проханням впровадити в операційну систему iOS бекдор — лазівку, яка б дозволила спецслужбам відключити функцію, прала все вміст iPhone після десяти невдалих спроб введення пароля. Про це повідомив генеральний директор компанії Тім Кук у відкритому листі, опублікованому на сайті виробника i-пристроїв.

Влада США звернулася до Apple за допомогою після того, як федеральне відомство протягом двох місяців безуспішно намагався обійти захист смартфона, знайденого 2 грудня на місці злочину в Сан-Бернардіно (штат Каліфорнія). В результаті стрілянини, що сталася на території центру для людей з обмеженими можливостями, загинуло 14 осіб. Імовірно, iPhone належав одному із стрільців, однак ФБР не вдалося витягти з нього дані.

Крім того, цього тижня окружний суд США зобов’язав Apple посприяти ФБР в розблокування пристрою і відключити функцію, прала всю інформацію з iPhone. Так, спецслужби змогли б скористатися методом брутфорса — перебору десятків мільйонів паролів, не турбуючись за втрату даних.

В Apple заявили, що виконати цю вимогу неможливо, оскільки ключі для розшифровки не зберігаються на серверах компанії, а на самому пристрої. Тоді суддя Шер Пім запропонував i-виробникові розробити деактивирующую функцію програму — по суті, “закладку” в iOS, якій змогла б скористатися ФБР. Виробникові “айфонів” дали п’ять днів, щоб відповісти на рішення суду.

У відкритому листі глава Apple закликав користувачів взяти участь у публічному обговоренні ситуації. “Уряд США зажадало від Apple зробити безпрецедентний крок, який ставить під загрозу безпеку наших клієнтів. Ми виступаємо проти цього наказу, наслідки якого можуть виявитися значно ширшими поточного судового процесу”, — написав Кук. За його словами, програма, яку просить створити ФБР, “в чужих руках може розблокувати будь iPhone, до якого є фізичний доступ”.

Джерело: The Next Web

Оставить ответ