Fujitsu випустила нові сервери M12 на базі процесорів SPARC

размещено в: Новости | 0
Fujitsu випустила нові сервери M12 на базі процесорів SPARC
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Проти популярного думки, альтернативні x86-процесорні архітектури не збираються вмирати — вони давно і міцно зайняли свої місця у різних ринкових нішах.

Так, наприклад, процесори Oracle SPARC (раніше Sun SPARC) активно використовуються в серверах, особливо серверах баз даних, оскільки спеціально оптимізовані з урахуванням відповідного програмного забезпечення. Системи на їх основі випускає, у тому числі, і Fujitsu. Днями компанія представила два нових сервера в серії M12 — M12-2 і M12-2S. У них встановлені процесори розробки самої Fujitsu, SPARC64 XII, а не базові рішення Oracle, M7 або S7.

Крім іншого, цікаві новинки застосуванням гібридної системи охолодження, що поєднує в собі випарні камери і рідинної контур. Самі процесори приблизно в 2,5 рази продуктивніше попередньої моделі Fujitsu SPARC X, яка застосовувалася в серверах серії M10. Тактові частоти процесорів в M12-2 досягають значних 4,25 ГГц, M12-2S вони трохи нижчі і становлять 3,9 ГГц.

З урахуванням складності і можливостей цих чіпів такі частоти дійсно вражають, адже SPARC64 XII може містити до 12 активних ядер. Призначені нові сервери для корпоративного ринку, в тому числі і для використання в кластерах HPC, хоча в цій сфері архітектура SPARC сьогодні використовується не дуже часто.

Платформа M12-2 є сервером середнього рівня, в один сервер можна встановити 1 або 2 процесора, всього до 24 ядер і 192 тредів одночасно. Ємність підсистеми пам’яті може варіюватися в межах від 64 Гб до 2 Тбайт, підтримуються модулі різної ємності одночасно.

Сервер поставляється в стандартному корпусі 4U і відмінно підходить для застосування в традиційних сферах, таких, як обробка транзакцій (OLTP), зберігання даних, планування ресурсів (ERP) і так далі. M12-2S цікавіше: це розширювана система, що може включати до 32 12-ядерних процесорів, всього до 384 ядер і 3072 тредів, об’єм пам’яті може досягати 64 Тбайт. Це саме по собі вже тягне на невеликий суперкомп’ютер, і M12-2S дійсно призначена для використання в сферах HPC і хмарних обчислень.

Оставить ответ