Футболка-хамелеон змінює забарвлення при контакті з брудним повітрям

размещено в: Новости | 0
Футболка-хамелеон змінює забарвлення при контакті з брудним повітрям
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Бруклінський дизайнер Ніколас Бентель запустив лінійку лінійку “розумних” футболок з довгими рукавами під назвою Aerochromics. Якщо экоодежда виявить у повітрі концентрацію шкідливих для здоров’я речовин, що вона повідомить про це свого власника, автоматично змінивши колір і геометричний малюнок.

Читайте також: Новий додаток попередить про забруднення повітря

У серію увійшли три футболки з різними здібностями”. Одна вміє розрізняти чадний газ (моноксид вуглецю), інша — забруднення повітря твердими частинками, третя — радіоактивними речовинами. Кожна влаштована по-різному. Футболка, яка “відчуває” чадний газ, активує нагрівальний елемент, забарвлює білі крапки в чорні, а та, що розпізнає частки, володіє двома крихітними датчиками.

 

Читайте також: Голуби простежать за якістю повітря в Лондоні

Комерційні перспективи стартапу Бентеля, правда, туманні. Футболки коштують дорого — по $500 за штуку, а їх власник навряд чи зможе щось зробити в разі раптової зміни візерунка. У будь-якому випадку, “розумна” одяг допоможе привернути увагу людей до проблеми забруднення навколишнього середовища і якості вдихуваного ними повітря.

Джерело: The Verge

Оставить ответ