Глава Tesla збере мільярд на захист від роботів-вбивць

размещено в: Новости | 0
Глава Tesla збере мільярд на захист від роботів-вбивць
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Засновник Tesla Ілон Маск ніколи не приховував своїх побоювань, пов’язаних з непередбачуваним майбутнім штучного інтелекту. Тепер від алармістських заяв про “заклик демона”, якого ми не зможемо контролювати, бізнесмен переходить до дій.

Маск і група його однодумців, яка включає провідних інвесторів Кремнієвої долини (Сем Алтман, Пітер Тіль, Джессіка Лівінгстон), оголосили про створення некомерційного венчура OpenAI. Його мета – фінансувати відкриті дослідження в області штучного інтелекту (ШІ). Загальна сума інвестицій в проект може досягти мільярда доларів.

Гендиректор Y Combinator Сем Алтман так образно описав мети OpenAI: “Люди захищаються від Доктора Зло одним тим фактом, що більшість людей – хороші, колективна сила людства може стримати погані елементи. Точно так само ми вважаємо більш імовірним, що багато ШІ будуть співпрацювати в боротьбі проти випадкових ІІ-недоброзичливців, ніж виникне один ІЇ у мільярди разів потужніший. Але якщо надпотужний ІІ з’їде з глузду, чи опиниться під контролем Доктора Зло, а у нас буде нічого йому протиставити, ми опинимося в по-справжньому плачевної ситуації”.

Читайте також: IT-експерти попередили про загрозу роботів-вбивць

Розробки в області ШІ в даний час ведуть багато найбільші IT-корпорації, включаючи Google, Facebook і Microsoft. В даний час вони регулярно публікують результати своїх досліджень на принципах open source. Однак, побоюються творці OpenAI, в майбутньому, коли ці результати придбають велику комерційну цінність, потік публікацій може припинитися. Якщо така ситуація виникне, OpenAI заповнить недолік інформації про розвиток технологій ШІ за рахунок публікації власних розробок.

Джерело: The Verge

Оставить ответ