Google експериментує з заміною паролів push-повідомленнями

размещено в: Новости | 0
Google експериментує з заміною паролів push-повідомленнями
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Google приступила до тестування нового способу аутентифікації, який дозволить входити в свій аккаунт без введення пароля. Користувачам, яких запросили до випробування нової функції, для отримання доступу до сервісів інтернет-пошукача буде достатньо вказати адресу електронної пошти та відкрити push-повідомлення на смартфоні (підтримуються iOS і Android).

Новий метод особливо зручний користувачам, які часто виходять в Мережу з незнайомих пристроїв, але тримають свій телефон поблизу. “Ми запросили невелику групу користувачів до тестування нового способу входу в Google-аккаунт, без введення пароля. ‘Pizza’, ‘password’ і ‘123456’ — ваші дні полічені”, — говорять в компанії. При цьому в цілях безпеки Google все-таки може запитувати пароль — наприклад, у разі виявлення підозрілої активності, пов’язаної зі спробами входу в систему.

Google вже давно експериментує з новими способами аутентифікації. В якості альтернативи паролів інтернет-пошуковик розглядав, наприклад, фізичні носії — смартфон з чіпом ближнього радіусу дії або кільце зі смарт-картою. Ще одним ймовірним інструментом майбутнього можуть стати “USB-ключі”. Якщо таку картку вставити в порт комп’ютера, вона автоматично увійде в систему Google, не вимагаючи введення облікових даних. Крім особливої версії браузера Chrome, іншого ПО встановлювати не потрібно.

У лютому минулого року Google купила стартап SlickLogin, який розробив технологію “звукових паролів”. Вона в чомусь аналогічна звичної для власників банківських карток авторизації по СМС, коли на телефон користувача надсилається спеціальний код для вводу на сайті. Однак для авторизації служать не цифри, а унікальний звуковий фрагмент.

Тим не менше, ці ініціативи не виходять за межі експериментів. А поки що користувачі, які хочуть посилити захист свого Google-аккаунта, можуть включити двофакторну авторизацію. Вона зручна, якщо ви часто виходите в Інтернет і користуєтеся сервісами компанії з загальнодоступних комп’ютерів. Крім логіна і пароля, ця система додатково запитує код, який приходить на телефон у вигляді СМС.

Джерело: TechCrunch

Оставить ответ