Google подбала про захист Chrome від “квантових” хакерів з майбутнього

размещено в: Новости | 0
Google подбала про захист Chrome від “квантових” хакерів з майбутнього
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Google передбачила в браузері Chrome захист від квантового злому — ще до того, як такий спосіб атаки буде винайдено. Необхідність прийняття завчасних заходів зумовлена тим, що сучасні методи інтернет-шифрування не здатні протистояти квантових комп’ютерів, які можуть впоратися з розшифровкою практично будь-якої інформації.

Самі квантові комп’ютери поки знаходяться в зародковому стані. Тим не менш, у майбутньому системи на квантовій архітектурі будуть здатні виконувати складні обчислення в тисячі разів швидше, ніж сучасні суперкомп’ютери. За оцінками вчених, квантові комп’ютери ефективніше “двійкових” у 3 600 разів.

Зокрема, використовують досягнення квантової фізики систем не складе великої праці “прослухати” захищений HTTPS-канал, який на даний момент є стандартом де-факто для захисту інформації в Інтернеті. Щоб протистояти “квантовим” хакерам з майбутнього, Google вже почала впроваджувати в браузер Chrome “постквантовый криптографічний алгоритм” New Hope.

За словами інженера компанії Метта Брейтвейта, New Hope шифрує веб-сторінки постквантовым ключем, стійким до будь-яких способів злому, відомих до теперішнього моменту. Поки що алгоритм застосовується в тестових збірках брауера (Canary) для шифрування невеликого числа з’єднань між Chrome і серверами Google. “Час квантових комп’ютерів ще не настав, однак ми з натхненням почали до них готуватися, щоб забезпечити захист даних користувачів у далекому майбутньому”, — написав Брейтвейта.

Джерело: CNET

Оставить ответ