Google раптово випустила нову операційку

размещено в: Новости | 0
Google раптово випустила нову операційку
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Google несподівано зробила доступною для установки нову версію своєї мобільної операційної системи – Android N. ОС поки може працювати нестабільно і призначена лише для розробників, проте встановити її можуть «по повітрю» всі власники сумісних смартфонів і планшетів лінійки Nexus.

Раніше очікувалося, що Google залишиться вірна традиції і вперше покаже чергову «номерну» (точніше, «буквену») версію Android на своїй щорічної травневої конференції Google I/O. Але, як пише старший віце-президент Google Android, Chrome OS і Chromecast Хіроші Локхеймер, було вирішено викласти раніше, щоб якомога швидше отримати відгуки від розробників.

До літа планується доопрацювати Android N до такого стану, щоб з нею вже могли почати працювати виробники пристроїв. За поточним планом остаточний реліз операційки намічений на третій квартал 2016-го.

Наступна «номерна» версія Android – Android N – поки не містить радикальних змін (у Google відзначають, що нові можливості можуть бути додані пізніше). Головними нововведеннями є режим розділеного екрану (не тільки для планшетів, але і для смартфонів), режим «картинка-в-картинці», можливість відповідати на повідомлення прямо з «шторки», а також «нічний режим». Останній дозволяє встановити більш теплу кольорову температуру, щоб світло від екрану не збільшував ризик безсоння.

Головною зміною «під капотом» в Android N є вдосконалена технологія Doze, що дозволяє серйозно знизити енергоспоживання пристрою в режимі очікування. Крім того, в Google працюють над скороченням «апетиту» операційки в частині оперативної пам’яті і підвищенням ефективності роботи додатків в тлі.

Щоб встановити на свій пристрій (підтримуються лише актуальні апарати лінійки Nexus – Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Nexus 9 і Pixel C) Android N, необхідно спочатку зареєструватися для участі у програмі тестування. На жаль, з популярним смартфоном Nexus 5 Android N поки не працює.

Джерело: TechCrunch

Оставить ответ