Google розробила власні чіпи для штучного інтелекту

размещено в: Новости | 0
Google розробила власні чіпи для штучного інтелекту
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

На конференції Google I/O в Маунтін-В’ю глава компанії Сундар Пичаи анонсував інтегральні схеми (ASIC) власної розробки інтернет-пошукача, призначені для застосування в глибоких нейронних мережах. Мова йде про комплексних мережах, які об’єднують апаратне та програмне забезпечення, які аналізують величезні масиви інформації для різних технологій, включаючи машинне навчання і “штучний інтелект”.

Нейронні мережі — ключовий компонент у багатьох онлайн-сервісах Google. Саме вони відповідають за ідентифікацію об’єктів і осіб на фотографіях, розпізнавання голосу на Android-смартфонах, а також переклад тексту з однієї мови на іншу. Компанія називає свої чіпи Tensor Processing Unit (TPU), оскільки в їх основі лежить програмний движок TensorFlow.

У Google використовують TPU вже більше року, однак компанія вирішила розповісти про них лише зараз. За нейронними мережами інших великих IT-компаній, таких як Facebook або Twitter, стоять традиційні графічні процесори, звичайно виробництва NVIDIA. За словами Пичая, TPU краще підходять для завдань інтернет-пошукача: в дата-центрах вони поміщаються в той же відсік стійки, що і жорсткий диск, і “забезпечують набагато кращу продуктивність на ват для машинного навчання”, ніж стороннє “залізо”.

Зокрема, TPU потрібно менше транзисторів на одну операцію в секунду, що дозволяє використовувати більш складні і потужні моделі машинного навчання”, сказали в Google. Технічні параметри інноваційних процесорів не розкриваються. Хто займається їх виробництвом, також невідомо.

Джерело: Wired

Оставить ответ