Google змусить швидше оновлювати Android на смартфонах

размещено в: Новости | 0
Google змусить швидше оновлювати Android на смартфонах
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Google нещодавно посилила тиск на виробників смартфонів і стільникових операторів, щоб стимулювати їх до оперативного оновлення Android-пристроїв до самої останньої версії ОС. Як повідомляє Bloomberg, інтернет-пошуковик намагається переконати провайдерів відмовитися від проведення дорогих тестів на сумісність свіжій Android з мобільними мережами, а виробників — присоромити за повільність.

Так, Google склала список виробників Android-пристроїв, упорядкувавши їх за швидкості “викочування” апдейта. За відомостями агентства, пошуковик поділився списком зі своїми партнерами і навіть подумував про те, щоб викласти його у відкритий доступ. Крім того, нещодавно компанія обрала нову тактику і почала випускати нові сервіси в якості самостійних додатків (так вона надійшла, наприклад, з “розумним” месенджером Allo), щоб їх можна було оновлювати без участі операторів.

Також Google взяла за практику робити нові функції сумісними зі старими версіями Android. Приміром, анонсований минулого тижня механізм “міні-додатків” Instant Apps, який відповідає за відображення програм у скороченому вигляді, буде доступний не тільки на Android N, яка запланована до випуску на осінь, але і на Jellybean, що вийшла ще в 2012 році. Це означає, що доступ до технології отримають 95% Android-користувачів.

Дефрагментація (розрізненість версій) — головна проблема Android, з якою вона зіткнулася ще до офіційного релізу в 2008 році. За офіційною статистикою, в 2015-му мобільна ОС Google активно використовувалася на 1,4 милларда пристроїв, однак лише мала їх частина працювала на актуальної версії. Для порівняння, новітня iOS 9 встановлена на 84% “яблучних” продуктів, в той час як Android Marshmallow — всього на 7,5%. І якщо Apple оновлює i-пристрої централізовано (і, як правило, в день анонсу), то власникам Android-смартфонів доводиться чекати апдейта набагато довше.

Читайте також: Android N: що в ній нового?

Перш ніж “викотити” новий Android, стільникові оператори повинні ретельно його протестувати, щоб уникнути збоїв в мережі. Випробування американської Verizon, наприклад, можуть затягнутися на місяці, оскільки вона змушена підтримувати масу різних моделей Android-телефонів. Та ж ситуація склалася навколо виробників. У минулому році топ-менеджер HTC Джейсон Маккензі, наприклад, назвав “нереалістичною” завдання оновлювати ОС хоча б раз на місяць. Більш того, компаніям просто невигідно підтримувати старі пристрої — простіше випустити новий продукт і назвати “свіжий” Android в якості його переваги.

Читайте також: Вразливостей схильні 400 мільйонів Android-пристроїв

На мобільному ринку стає тісніше, тому завдання підтримки Android в “уніфікованому” і актуальному стані придбала для Google першорядне значення. Застаріла версія ОС не тільки не дозволяє користуватися самими новими функціями, додатками і сервісами інтернет-пошукача (такими як платформа віртуальної реальності Daydream, яка з’явиться восени), але і створює загрозу безпеки. Як з’ясувалося минулого місяця, на актуальних версій Android, до яких продовжують виходити патчі, працює всього 71% Android-пристроїв. А це означає, що без “латочок” залишаються 29% гаджетів по всьому світу, або близько 400 мільйонів.

Джерело: Bloomberg

Оставить ответ