HoloLens: з чого зроблені VR-окуляри Microsoft?

размещено в: Новости | 0
HoloLens: з чого зроблені VR-окуляри Microsoft?
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Нещодавно компанія Microsoft почала поставки окулярів віртуальної реальності HoloLens для розробників (Development Edition). З начинкою VR-гаджета, який жителі США і Канади можуть придбати за 3 тисячі доларів, ознайомився редактор The Verge Тому Уоррен.

 

Самим вражаючим компонентом HoloLens журналіст назвав дуже компактну материнську плату, на якій розміщено буквально все: 32-розрядний процесор, заснований на архітектурі Intel, графічний чіп, модулі оперативної і флеш-пам’яті, Wi-Fi і Bluetooth. Окуляри несуть на борту ще один процесор власної розробки Microsoft: Holographic Processing Unit (HPU), який відповідає за обробку голограм, а також камери з кутом огляду 120°x120° і акустичну систему.

Читайте також: “Розумні” окуляри Microsoft: чим HoloLens краще Google Glass і Oculus Rift

HoloLens оснащуються трьома окремими аккууляторами, що дозволяють так збалансувати вагу, щоб VR-гаджет не здавався занадто важким і не “звішувався” в одну із сторін. Microsoft не розкриває ємність батарей, однак їх повинно вистачити приблизно на 2-3 години безперервної роботи. Відразу над вухами знаходяться два динаміки, що забезпечують просторовий звук.

Найбільше журналіста вразила оптична система HoloLens, що складається з прозорих голографічних лінз. Процес формування голограм, за словами Уоррена, — це “справжня магія”. Микроячейки лінз заломлюють фотони, які випромінює так званий “світловий движок” (light engine). Пучки світла “мандрують” між шарами лінз з величезною швидкістю, за рахунок чого і досягається 3D-ефект.

Читайте також: Oculus Rift: що у них всередині

HoloLens — це повноцінний комп’ютер на Windows 10, який сидить у вас на голові”, пише Уоррен. На відміну від Oculus Rift або HTC Vive, йому не потрібна потужна настільна система або смартфон, щоб проектувати голограми. До важливим складовим HoloLens Уоррен відніс камеру з датчиком глибини, яка встановлена прямо над козирком VR-очок (по суті, крихітна версія Kinect).

Читайте також: Майбутнє голограм: ігри і програми для HoloLens

Фронтальна камера працює в тандемі з двома іншими камерами, які розташовані по обидві сторони і гаджета дозволяють “розуміти навколишнє середовище”. Корпус очок оперезаний масою різноманітних датчиків, посилають сопроцессору інформацію зі швидкістю терабайт в секунду. Всього їх 18 штук.

Джерело: The Verge

Оставить ответ