Infowatch пропонує компаніям прослуховувати мобільники співробітників

размещено в: Новости | 0
Infowatch пропонує компаніям прослуховувати мобільники співробітників
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія InfoWatch Наталії Касперської розробила рішення для організацій захисту від витоку даних — воно дозволить компаніям перехоплювати розмови співробітників мобільними телефонами під час їх перебування в офісах. Про це пише “Комерсант”, посилаючись на джерела в чотирьох російських IT-компаніях та співробітника федерального стільникового оператора.

Як розповів газеті гендиректор компанії Zecurion Олексій Раєвський, пропоноване InfoWatch рішення — “щось на зразок фемтосоты” (пристрою для посилення сигналу стільникового зв’язку), яка повинна встановлюватися на території замовника і підключатися до мережі мобільного оператора. Проходить через систему голосовий трафік будуть перехоплювати, переказувати текст за допомогою систем розпізнавання мови, а потім аналізувати за ключовими словами на предмет передачі конфіденційної інформації.

Сама Наталя Касперська підтвердила розробку прототипу такої системи, пише “Комерсант”. За її словами, передбачається, що пристрій, встановлений в компанії, буде інтегровано з ядром мережі оператора стільникового зв’язку і стане його довіреної базовою станцією. Потім ця базова станція буде перехоплювати голосовий трафік з мобільних телефонів, що знаходяться в зоні її дії.

За словами Касперської, замовникам “буде рекомендована робота пристрою в режимі вибіркового контролю виключно корпоративних сім-карт”, дзвінки ж з інших сім-карт, що належать співробітникам або приходять в офіс компанії клієнтам і партнерам, “будуть відкидатися пристроєм і переадресовуватися на стандартні базові станції мобільних операторів”.

Ліцензуванням пристроїв для негласного знімання інформації займається ФСБ, де на запит не відповіли. За словами Наталії Касперської, InfoWatch планує заручитися висновком відповідних органів про те, що дане рішення не є спецзасобом для отримання негласного доступу”, отримати сертифікат в Роскомнагляді і домовитися з стільниковим оператором про використання GSM-частот. “Це все, що необхідно для юридично легітимною продажу цього обладнання”, — каже вона.

В Роскомнадзор для реєстрації пристрою компанія InfoWatch поки не зверталася, повідомив представник відомства Вадим Ампелонский.

При цьому, на думку Олексія Раєвського з Zecurion, рішення InfoWatch не узгоджується зі статтею 23 Конституції РФ, яка гарантує право на недоторканність приватного життя та таємницю телефонних переговорів. Однак Наталя Касперська наполягає, що розробка її компанії не порушить таємниці телефонних переговорів: “Весь перетворений текст голосовий трафік буде аналізуватися автоматично машиною, без участі людини і без ознайомлення зі змістом переговорів третіх осіб”.

Співрозмовник “Комерсанта” в службі безпеки одного з великих російських промислових підприємств впевнений, що нове рішення InfoWatch підпадає під заборонені законом про оперативно-розшукової діяльності дії уповноважених суб’єктів і присікається спецслужбами. “Не слід чекати послаблення закону, і треба розуміти, що криминальны навіть експерименти подібної спрямованості. Ми не планували і не плануємо впровадження описаних рішень, які порушують закон і права співробітників. Важко також повірити, що ініціатива йде від InfoWatch”, — сказав він виданню.

Джерело: “Комерсант”

Оставить ответ