Інтернет-дрон Facebook здійснив перший політ

размещено в: Новости | 0
Інтернет-дрон Facebook здійснив перший політ
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Facebook провела успішні випробування нового дрона Aquila, роздає інтернет-підключення з повітря. Прототип безпілотника на сонячних батареях здійснив 90-хвилинний політ на південно-заході Арізони, після чого благополучно приземлився.

В основу Aquila технології лягли компанії Ascenta, яку Facebook купила у 2014 році за 12,5 мільйона фунтом стерлінгів. Його так назвали на честь “Аквіла” — орла з грецької міфології, який переносив блискавки Юпітера. Корпус апарата виконаний з міцного і легкого вуглецевого волокна, розмах його крил більше, ніж у Boeing 737, а вага — всього 400 кілограмів.

Незважаючи на це, Aquila споживає дуже мало енергії: всього 5 тисяч ват — “як три фена або висококласна мікрохвильовка”. За словами інженерів Facebook, безпілотник буде кружляти на районом діаметром 100 кілометрів і забезпечувати його жителів бездротовим сигналом.

У найближчих планах компанії випустити модифіковану, більш швидку модель Aquila, яка буде здатна підніматися на висоту до 20 кілометрів, а також компактну версію дрона.

Гігантський дрон Aquila — один із багатьох у низці проектів Facebook, покликаних забезпечити доступом до Мережі 4 мільярди людей по всьому світу, живуть у важкодоступних куточках Землі. Нещодавно компанія показала дешеву “стільника” OpenCellular, яка роздає Інтернет в радіусі до 10 кілометрів, і систему Terragraph, яка зосереджена на “доставку” сигналу Wi-Fi в умовах щільної міської забудови.

Крім того, Facebook розвиває програму Internet.org, яка відкриває жителям бідних країн Африки доступ до популярних інтернет-ресурсів, і експериментує з лазерами для “доставки” Інтернету.

Джерело: The Telegraph

Оставить ответ