iPhone SE: “монстр Франкенштейна” з частин 5S і 6S

размещено в: Новости | 0
iPhone SE: “монстр Франкенштейна” з частин 5S і 6S
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Експерти з ChipWorks розібрали і вивчили начинку нового смартфона Apple, показаного 21 березня. 4-дюймовий iPhone SE часто називають “6S в тілі 5/5S”. Як показав розтин, загалом, справи йдуть саме так — новинка запозичила дуже багато нутрощі у флагманської моделі.

По-перше, в SE встановлений точно такий же 64-розрядний 2-ядерний процесор A9. Потужний “мозок” забезпечує його навіть більш високими обчислювальними здібностями, ніж iPhone 6S. Чіп в смартфоні, який дістався ChipWorks, виготовила тайванська компанія TSMC, однак в інших примірниках у нього може бути інший виробник, наприклад Samsung.

По-друге, SE комплектується оперативною пам’яттю (LPDDR4) об’ємом 2 гігабайти — аналогічний модуль встановлений в “старшу” модель. Судячи з маркування, “оперативка” для SE була виготовлена ще у серпні—вересні минулого року і, ймовірно, могла призначатися для iPhone 6S. Модуль флеш-пам’яті ємністю 16 гб, навпаки, абсолютно новий. Його виробила Toshiba, дізналися в ChipWorks.

Крім того, iPhone SE оснащується таким же, як 6S, безконтактним NFC-чіп для платіжної функції Apple Pay: NXP 66VIO, що складається з Secure Element 008 і NXP PN549. Не змінила Apple і 6-осьовому інерціальній датчику (для акселерометра і гіроскопа): в iPhone SE раніше використовуються сенсори AISC і MEMS. Аудіоконтроллер (338S1285) і модем Qualcomm (MDM9625M), знову ж таки, аналогічні таким у iPhone 6S.

Іншу начинку SE перейняла у iPhone 5S, який побачив світ у 2013 році. Зокрема, у “дідка” новий смартфон взяв контролери тачскріна Broadcom (BCM5976) і Texas Instruments (343S0645). Втім, рішення BCM Apple використовує де тільки можна, включаючи iPod, MacBook Pro, MacBook Ai і iPad Mini.

У ChipWorks виявили у iPhone SE всього один “ексклюзивний” компонент. Ним виявилася нова плата з серійним номером 338S00170. Як припустили експерти, вона використовується для управління електроживленням.

Джерело: ChipWorks

Оставить ответ