IT-преса знайшла передбачуваного творця Bitcoin

размещено в: Новости | 0
IT-преса знайшла передбачуваного творця Bitcoin
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Два провідних видання про технології, Wired і Gizmodo, заявили про розкриття таємничої особистості “Сатосі Накамото”, що стоїть за створенням кріптовалюти Bitcoin. За даними ЗМІ, справжнім автором “зашифрованої” платіжної системи є 44-річний австралієць Крейг Стівен Райт, стан якого оцінюється в 400 мільйонів доларів.

Особистість творця Bitcoin довгий час залишалася загадкою. За найпоширенішою версією, криптовалюту розробив якийсь програміст на ім’я Сатосі Накамото. У 2008 році він (або група однодумців, які ховаються під цим псевдонімом) опублікував специфікацію криптографічного протоколу, а в 2009-му розробив перший Bitcoin-клієнт і запустив мережу. Рік потому Накамото покинув проект, передавши повноваження щодо подальшого вдосконалення системи електронних грошей Гевіну Андресену.

Спроби обчислити цього автора віртуальних грошей раніше робилися неодноразово. В 2014 році, наприклад, видання Newsweek опублікував велику статтю-розслідування, в якому вказало на 64-річного Доріана Сатосі Накамото. Американець японського походження, втім, відразу ж спростував свою зв’язок з криптовалютой, заявивши, що вперше почув про биткоинах три тижні тому.

Однак нове розслідування ІТ-преси підкріплено переконливими доказами, зокрема, архівними пости з блогу Райта, датованими 2008-2009 роками. В них він описує децентралізовану систему Bitcoin, про яку тоді майже нікому не було відомо. Крім того, у розпорядженні ЗМІ опинилася стенограма зустрічі між австралійцем і його адвокатами, де він заявив: “Я зробив все можливе, щоб спробувати приховати той факт, що я працював над Bitcoin з 2009 року”.

Джерело: ArsTechnica

Оставить ответ