Китайська компанія відсудила права на бренд “iPhone”

размещено в: Новости | 0
Китайська компанія відсудила права на бренд “iPhone”
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанія Apple втратила ексклюзивні права на використання товарного знаку iPhone в Китаї. Такий вердикт виніс Пекінський муніципальний високий народний суд, дозволивши місцевому виробнику сумок, чохлів, обкладинок для паспортів та інших виробів зі шкіри Xintong Tiandi і надалі випускати продукцію під брендом, збігається з назвою популярного смартфона.

Судова тяганина між Apple і Xintong Tiandi велася з 2012 року. Як повідомляє Quartz, i-компанія подала заявку на “iPhone” (по “Класу 9: Електричні і наукові прилади”) ще в 2002 році, однак схвалена вона була тільки в 2013-м. Xintong Tiandi зареєструвала однойменну торгову марку для шкіргалантерейних товарів у 2007 році, а права на неї були закріплені в 2010-м.

Протягом кількох останніх років Apple неодноразово зверталася до судів різних інстанцій, вимагаючи відкликати у Xintong Tiandi права на смартфонный бренд, але кожного разу безуспішно. В 2013 році, наприклад, суд відхилив чергову апеляцію i-компанії, оскільки вона не змогла довести, що “iPhone” вже був досить добре відомою торговою маркою в Китаї до того, як права на бренд спробувала отримати Xintong Tiandi в 2007-м.

Крапку в суперечці між Apple і Xintong Tiandi поставив суд у Пекіні. Вища інстанція підтримала попереднє рішення, додавши, що “яблучні” смартфони почалися продаватися на материковому Китаї тільки в 2009 році.

Справи у Apple в Китаї йдуть неважливо. До недавнього часу вона була однією з небагатьох іноземних фірм, успішно нарощують вплив і частку ринку під заступництвом місцевих властей. Проте минулого місяця, під тиском китайських регуляторів, американський IT-гігант був змушений закрити сервіси iTunes Movies для перегляду кіно і читання книг iBooks.

Джерело: Quartz

Оставить ответ