Китайський вірус заразив мільйони Android-смартфонів

размещено в: Новости | 0
Китайський вірус заразив мільйони Android-смартфонів
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

На Android-смартфонах завівся новий вірус, який проникає в систему, коли жертва відвідує сайт, заражений шкідливим кодом. “Черв’як” HummingBad, за яким стоять кіберзлочинці з Китаю, вже вразив понад 10 мільйонів пристроїв по всьому світу.

Експерти з компанії Check Point виявили HummingBad ще в лютому, і з тих пір спостерігали розвитком троянця. Протягом декількох місяців число випадків заражень був невеликий, однак в середині травня почалася справжня епідемія.

За словами фахівців, HummingBad експлуатує “безліч вразливостей” і отримує права суперкористувача, що дозволяє йому виконувати Android практично будь-які дії, в тому числі видаляти файли і передавати дані на сервер. Якщо вірусу не вдається отримати root-доступ, HummingBad намагається обдурити користувача, відправляючи йому підроблені повідомлення про оновлення системи. Запитавши дозволу на системному рівні, зловмисники встановлюють повний контроль над Android-пристроєм.

Потрапивши на смартфон, HummingBad починає встановлювати інші програми і переходити по рекламних посиланнях. За оцінкою Check Point, таким чином автори HummingBad заробляє до $300 тисяч в місяць. Найбільше від вірусу постраждали користувачі з Китаю (1,6 мільйона) і Індії (1,35 мільйона), а також Філіппін, Індонезії та Туреччини. У США було зафіксовано близько 289 тисяч випадків заражень, у Великобританії і Австралії — менше 10 тисяч.

В Check Point підозрюють, що “хробак” був створений китайським рекламно-аналітичним агентством Yingmob. Ця компанія з багатомільйонною виручкою, що базується в Пекіні, також розвиває легальні платформи для трекінгу і показу реклами. За даними експертів, за розробку шкідливих компонентів HummingBad відповідальна саме команда Yingmob.

Джерело: CNET

Оставить ответ