Компанія Festo являє OctopusGripper – захоплення для роботів, скопійований з щупальця восьминога

размещено в: Новости | 0
Компанія Festo являє OctopusGripper – захоплення для роботів, скопійований з щупальця восьминога
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Кожен рік інженери лабораторії Bionic Learning Network відомої німецької компанії Festo представляють на ярмарку Messe, яка проходить у Ганновері, серію своїх нових биовдохновленных роботів.

На сторінках нашого сайту ми вже розповідали про дивовижні роботах-мурахах, про величезну автоматизованої бабку, про робота-кенгуру і інших не менш дивовижних механічних створінь. А в цьому році фахівці компанії Festo представили до уваги громадськості захоплення для роботів різних типів, будова якого скопійовано з будови щупальця восьминога, і пару нових роботів, здатних здійснювати неймовірно точні, плавні і пластичні рухи.

Всі три демонстраційних примірника призначені для реалізації максимально безпечної взаємодії людини з роботами. Головною визначною пам’яткою, звичайно ж, є захоплення OctopusGripper, виготовлений з м’якого силікону, “прикрашеного” рядами чашечок-присосок. Управління потоками подається до захоплення стисненого повітря, можна змусити це захоплення зігнутися в будь-якому напрямку і обхопити предмет довільної форми. А надійне утримання цього предмета захопленням забезпечується за допомогою присосок.

Як вже згадувалося вище, захоплення OctopusGripper розроблений таким чином, що його можна використовувати з будь-яким промисловим роботом, в тому числі і двома роботами, виготовленими для виставки Messe. Першим роботом є робот BionicCobot, який представляє собою точну механічну копію руки людини. Комбінація його семи механічних суглобів і приводів, які виконують роль біцепса і трицепса, дозволяє цьому роботові здійснювати неймовірно точні рухи, послідовність яких може бути запрограмована оператором за допомогою спеціалізованої програми, що працює на планшетному комп’ютері.

Другим роботом є робот BionicMotionRobot, структура якого складається з гнучких пневматичних “хутра”, клапанів та інших елементів управління. Природним прототипом цього робота є хобот слона, і це забезпечує гнучкого маніпулятору 12 ступенів свободи. Маніпулятор BionicMotionRobot зверху покривається спеціальною плетеними тканиною, яка не дозволяє пневматичних елементах роздуватися надміру і деформуватися, що, в свою чергу, дозволяє пневматики розвивати досить високу силу. За рахунок цього маніпулятор BionicMotionRobot здатний піднімати вантаж, вагою до трьох кілограмів, що порівнянно з його власною вагою.

Оставить ответ