Комп’ютер навчили думати і навчатися, як людина

размещено в: Новости | 0
Комп’ютер навчили думати і навчатися, як людина
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили алгоритм, який дозволяє комп’ютерам дізнаватися про нових поняттях і розпізнавати прості візуальні образи подібно до того, як це роблять люди. До недавнього часу, щоб навчити чому-небудь машину, дослідникам доводилося “згодовувати” їй величезні масиви даних.

Людині для того ж самого потрібно дуже мало інформації, сказав професор MIT Джошуа Тененбаум. Наприклад, щоб навчити комп’ютер розуміти раніше невідомі явища, йому потрібно показати сотні або навіть тисячі прикладів, тоді як людині буде достатньо і одного наочного прикладу, щоб розпізнати і вивчити цілий клас об’єктів. “Ви можете показати кінь, шкільний автобус або скейтборд навіть дитині, і він схопить суть з одного прикладу”, — говорить Тененбаум.

Новий алгоритм, наприклад, дозволив комп’ютера “вивчити” букви тибетського алфавіту в якості якогось візуального образу, а не простого графічного знака. Згодом машина змогла знаходити той самий символ у різних накресленнях і почерках, а також аналізувати його штрихи й перемальовувати. За словами вчених, досягнення відкриє нові можливості в таких областях, як машинне навчання, статистика, комп’ютерне зір і когнітивна наука.

Джерело: TechTimes

Оставить ответ