Комп’ютер переміг чемпіона в складній для машин грі

размещено в: Новости | 0
Комп’ютер переміг чемпіона в складній для машин грі
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Системи штучного інтелекту, що розробляються в Google, можуть святкувати чергову перемогу над людством. Програма AlphaGo вперше виграла у чемпіона світу в гру, що вважається для комп’ютерів на порядок складніша від шахів – го.

Честь людства у матчі, що проходив у Сеулі, відстоює чемпіон світу з го, легендарний корейська гравець Чи Сі Дол. Не все ще втрачено – з п’яти запланованих партій поки зіграна лише одна. Можливо, людині все ж таки вдасться взяти реванш над машиною. Призовий фонд турніру становить 1 млн доларів.

В ході гри Чи Сі Дол сам визнав свою поразку через приблизно три з половиною години, хоча на годиннику залишалося ще 28 хвилин 28 секунд. «Я був украй здивований, – заявив чемпіон після гри. – Я не очікував програшу. Я не думав, що AlphaGo буде грати в такій досконалої манері».

Раніше програми, здатні грати в Го, перебували на досить низькому рівні. На відміну від шахів, в цій грі можливо набагато більше число ходів і комбінацій, що сильно ускладнює створення алгоритмів для їх аналізу і прогнозів дій суперника.

AlphaGo розробив Девід Сільвер з колегами з підрозділу DeepMind компанії Google, що базується в Лондоні. Програма побудована на основі двох нейронних мереж – алгоритмів, аналогічних за принципом своєї роботи нейронів у мозку людини. Одна оцінює поточну позицію на дошці, а друга, на основі оцінок першої, вибирає наступний крок. Таким чином «мережа оцінок» значно скорочує число можливих ходів, що, в свою чергу, спрощує обчислення, а «мережа рішень» вибирає оптимальний наступний крок з можливих.

Нова система ШІ пройшла тривалі тренування з гравцями-професіоналами, а потім самовдосконалюватися, спостерігаючи за онлайн-матчами в Го і граючи сама з собою. Все це дозволило AlphaGo досягти рейтингу в 3,1 тисячі ело, що відповідає рівню гросмейстера міжнародного рівня в шахах, або професійному 3-го дану в Го. У нинішнього суперника AlphaGo Чи Сі Дол а 9-й, найвищий, дан.

Джерело: The Verge

Оставить ответ