Контроль над ключовою для смартфонів технологією перейде до японцям

размещено в: Новости | 0
Контроль над ключовою для смартфонів технологією перейде до японцям
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Британська ARM Holdings, яка розробила архітектуру переважної більшості сучасних мобільних процесорів, підтвердила, що прийняла пропозицію про покупку з боку SoftBank Group. Японська компанія заплатить більше 32 млрд доларів готівкою.

ARM не робить процесорів сама. Однак саме її технології лежать в основі ядер, що використовуються для своїх систем-на-чіпі Apple, Qualcomm, Samsung, MediaTek та іншими виробниками смартфон процесорів. В останні роки ARM стала приділяти все більше уваги розробкам споживають дуже мало енергії чіпів для пристроїв “інтернету речей”.

Саме це і привернуло SoftBank — якщо вірити джерелам в компанії, її керівництво робить ставку на бурхливий розвиток ринку підключених до інтернету приладів. В даний час ключовий бізнес для японської корпорації — телекомунікаційний. SoftBank володіє однойменною оператором в Японії і оператором Sprint в США.

Крім того, компанія інвестувала в багато інтернет-стартапи і сервіси. Нещодавно (очевидно, збираючи гроші на покупку ARM), компанія продала великий пакет в китайській Alibaba Group, виручивши близько 10 млрд доларів. Крім того, SoftBank позбулася пакета акцій фінського розробника мобільних ігор Supercell Oy. Очікується, що від продажу вона отримає близько 7 млрд доларів.

На новинах про поглинання курс акцій ARM підскочив сьогодні в Лондоні на 45%. В SoftBank говорять про плани серйозно розширити штат британської компанії. Однак угода напевно буде ретельно перевірятися британськими регуляторами — новий прем’єр-міністр Тереза Мей висловлюється про поглинання британських компаній іноземними дуже і дуже обережно.

Джерело: The Wall Street Journal

Оставить ответ