Крихітні безпілотники зможуть замінити бджіл у справі запилення рослин

размещено в: Новости | 0
Крихітні безпілотники зможуть замінити бджіл у справі запилення рослин
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Неухильне зниження популяції диких і домашніх бджіл, що спостерігається в деяких регіонах земної кулі, є предметом досить сильного занепокоєння.

Адже без допомоги цих крихітних трудівників ефективне вирощування певних сільськогосподарських культур стане практично неможливим. Але група дослідників з Національного інституту науки і передових технологій (Institute of Advanced Science and Technology, AIST), Японія, знайшла спосіб вирішення даної проблеми за допомогою високих технологій. Вони пропонують використовувати надмініатюрні безпілотні літальні апарати, які будуть займатися збором і перенесенням пилку за допомогою покритих липким гелем волосинок природного походження.

Поштовхом до цієї ідеї стала пляшка гелю, забутого в лабораторному шафі після одного з експериментів у 2007 році. Виявилося, що цей особливий іонний гель за весь час повністю зберіг всі свої липкі властивості. Крапельки цього гелю, поміщені на спини мурах, поміщених всередину коробки з тюльпанами, зібрали на себе набагато більшу кількість пилку, ніж мурахи, не пройшли “липкою обробки”.

Наступним кроком, зробленим вченими, став крихітний безпілотник, куплений в найближчому магазині гаджетів. На поверхню цього літального апарату вчені приклеїли за допомогою вищезгаданого гелю волосинки природного походження, які наслідують коротким волосяного покриву медоносної бджоли. Наявність волосинок забезпечує велику площу захоплення пилку, а виникає від тертя статичну електрику дозволяє більш надійно утримувати частинки пилку на волосинки.

І такий підхід спрацював на всі сто відсотків. Дослідники використовували цей апарат для обльоту декількох квіток, японських лілій в даному випадку, і знайшли, що всі квіти були надійно обпилити. Крім цього дослідники використовували другу контрольну групу квіток, які вони намагалися обпилити за допомогою безпілотників, які не мають приклеєних до них ворсинок. І, як виявилося, у другому випадку всі зусилля були абсолютно марні.

Звичайно ж, куплені в магазині іграшкові безпілотники не можна серйозно розглядати в якості заміни комах-запилювачів. Для цього потрібні спеціально розроблені мініатюрні літальні апарати, що володіють високою ефективністю польоту і в систему управління яких зашиті основні принципи поведінки бджіл та інших корисних комах. Крім цього, такі літальні апарати повинні бути забезпечені “очима” і іншими органами почуттів, які дозволять армії штучних запилювачів наблизитися до можливостей їх живих прототипів.

Оставить ответ