Крихітному датчику не потрібні батарея і дроти

размещено в: Новости | 0
Крихітному датчику не потрібні батарея і дроти
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Голландські вчені з Технічного університету Ейндховена (TU/e) винайшли крихітний температурний датчик розміром c піщинку (площа — 2 квадратних міліметра, вага — 1,6 міліграма). Мініатюрний чіп, зроблений з дотриманням норм 65-нанометрового CMOS-техпроцесу, отримує енергію від радіохвиль, тому йому не потрібні ні дроти, ні навіть батарея.

Області застосування інноваційної розробки можуть бути дуже широкі. Насамперед, вона ідеально вписується в концепцію “розумного” будинку: датчик, наприклад, може підлаштовувати системи освітлення та опалення під потреби людини, увійшло в кімнату. Чіп, за словами професора TU/e Пітера Балтуса непомітний для оточуючих, оскільки може функціонувати навіть під шаром фарби, штукатурки або бетону.

Дальність датчика поки обмежена 2,5 сантиметрами, однак дослідники вже протягом року сподіваються збільшити діапазон його дії до метра, а в кінцевому підсумку — до 5 м. Всередині сенсора знаходиться спеціальна антена, яка “захоплює” енергію від радіохвиль, що посилаються маршрутизатором.

Крім температурного датчика, за тією ж технології можуть бути виготовлені бездротові аналоги для відстеження рівня вологості, освітленості або руху. При цьому вони не будуть дорогими: коли буде налагоджено серійне виробництво, вартість одного чіпа обійдеться всього в 20 центів.

Джерело: EurekAlert

Оставить ответ