ЛК: зарядка через USB може бути небезпечною

размещено в: Новости | 0
ЛК: зарядка через USB може бути небезпечною
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Експерти російської антивірусної компанії “Лабораторія Касперського” провели експеримент, в ході якого була доведена небезпечність зарядки смартфонів через USB-порти комп’ютерів. Як виявилося, при підключенні до ПК мобільний пристрій може бути заражений шкідливим ПЗ, а зловмисники — скористатися “дірою” в системі і вкрасти конфіденційні дані.

Як з’ясували представники “ЛК”, протестувавши ряд “айфонів” і Android-пристроїв, при підключенні смартфона до ПК за допомогою стандартного USB кабелю обидва апарату обмінюються певним набором даних (наприклад, назвою виробника, серійним номером, інформацією про прошивці, операційної, файлової системи і т. д.).

“Небезпека полягає в тому, що ці дані можуть використовувати кіберзлочинці, адже ідентифікація пристрою дозволяє визначити його вразливості і отримати контроль над ним”, — сказали експерти. Так, смартфон може бути таємно встановлена програма для стеження за діями користувача або крадіжки особистої інформації. Більш того, зловмисники, встановивши через USB-порт на мобільний пристрій шпигунське ПЗ, можуть встановлювати і видаляти програми, копіювати повідомлення, фото і відео, кеш додатків і файлів, шифрувати і видаляти дані і т. д.

“ЛК” вже відомі випадки крадіжок даних зі смартфонів, підключених до комп’ютера Так, наприклад, кибергруппировка “Червоний жовтень” визначала модель пристрою, використовуваного жертвою, і проводили атаку за допомогою спеціального експлойта.

Щоб захиститися від подібних ризиків, експерти порадили встановити на обидва устройтва надійний пароль, використовувати антивірус, технології шифрування, а також тільки довірені зарядні станції і комп’ютери.

Джерело: прес-реліз “ЛК”

Оставить ответ