Ловіть покемонів смартфонами: феномен Pokémon Go в питаннях і відповідях

размещено в: Новости | 0
Ловіть покемонів смартфонами: феномен Pokémon Go в питаннях і відповідях
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Вони, поспіхом одягнувшись, вискакують з дому серед ночі і мчать кудись по вулицях, не відриваючи очей від смартфона. Видобуток чекає, але важливо встигнути зловити її першим. Це гравці в Pokémon GO — нову смартфонний гру від Nintendo і Niantic Labs, що використовує доповнену реальність і в лічені дні стала в США не просто популярною цифровий забавою, а самим справжнім соціальним феноменом. Новини про Pokémon GO для iOS і Android з’являються по кілька разів на дню, стаття в Wikipedia росте не по днях, а по годинах, кафе і ресторани роздають “покеболы”, поліція вже ловить полюють на мисливців за покемонами злочинців, а ринкова капіталізація Nintendo за п’ять днів зросла на 7,5 млрд доларів. Вісті.Hi-tech з’ясували, з-за чого шум і скоро ми зможемо розпочати відлов “кишенькових монстрів” на сусідній вулиці.

Що це взагалі таке?

Pokémon GO — друга після Miitomo гра легендарної японської Nintendo, доступна з 6 липня на iOS і Android. Розроблена за участю гугловський Niantic Labs гра безкоштовна (але містить вбудовані покупки) і використовує технології доповненої реальності — накладає віртуальні об’єкти на зображення реального світу, що отримується з камери смартфона. Можна грати і без доповненої реальності, тоді на екрані буде відображатися карта з об’єктами і аватаром гравця:

Як це грають?

Ось так:

Головні герої Pokémon GO — “покемони” або кишенькові монстри, наділені різними суперздатності. Вперше вони з’явилися в іграх Nintendo ще в 1996 році, ставши потім героями манга, аніме, колекційних карткових ігор. Гравці в Pokémon GO повинні ходити з реального світу в пошуках покемонів, а, виявивши одного, спробувати зловити його, влучно і вчасно кинувши в нього віртуальний “покебол”.

За упіймання диких покемонів дається нагорода в двох внутрішньоігрових валютах: “зоряного пилу” і “цукерки”. Їх обидві можна використовувати для підвищення бойової сили покемона, а цукерки — ще й для його просування по еволюційних сходах. Крім того, покемона можна повернути професор, заробивши цукерки і звільнивши слот для нового монстра.

За дії в Pokémon GO гравця нагороджують очками досвіду, з накопиченням яких зростає його рівень. З п’ятого рівня можна брати участь у сутичках в спеціальних тренажерних залах”. Для цього також доведеться прийти у визначене місце в реальному світі — як правило, це людні локації начебто площ, парків і туристичних визначних пам’яток. Гравці вступають в одну з трьох фракцій і починають боротьбу за контроль над тренажерними залами.

Хто це зробив?

Ідея розмістити покемонів в реальному світі і шукати їх за допомогою мобільних пристроїв народилася у Сатору Івата з Nintendo і Цунеказу Ішіхара з The Pokémon Company в рамках співпраці з Google. Тоді пошуковик на 1 квітня запропонував всім відправитися на пошуки кишенькових монстрів. Ключовим людиною в проекті став менеджер Google Maps Тацуо Номура, пізніше брав участь в розробці гри з боку Niantic. Ця компанія, що належить Googleб відома в першу чергу грою Ingress. Ingress також використовує доповнену реальність і змушує гравців переміщатися в реальному світі.

І чому такий галас?

Після запуску в США 6 липня гра менше, ніж за добу, очолила чарти безкоштовних і самих касових додатків App Store. Популярна вона і на Android: у США гру вже встановив кожен 20-й власник смартфона з ОС Google. Акції Nintendo минулого тижня зросли на 22% і продовжують рости, за п’ять днів вартість компанії зросла на 7,5 млрд доларів. На наступний день після запуску, 7 липня, сервери Pokémon GO час від часу були недоступні через перевантажень, розбудовуючи гравців.

При цьому деякі оглядачі з ігрових сайтів відзначають: ігрові механіки поки що примітивні, а битви нудні. Швидше за все, вибуховим успіхом гра зобов’язана швидше популярності франшизи Pokémon і використання рідкісної поки в іграх доповненої реальності, ніж якихось реальних переваг.

Pokémon GO і Twitter: добова аудиторія Android-додатків в США за перші 3 дні з виходу гри

Поки, втім, про спад інтересу до Pokémon GO говорити не доводиться: наприклад, за добової аудиторії на Android в США гра минулої п’ятниці вже наздоганяла Twitter. Це серйозно, адже де аудиторія, там і маркетинг. Популярність Pokémon GO вже підвищує доходи місцевих бізнесів зразок кафе і локальних магазинів, де випадково опинилися “тренажерні зали” або “покестопы” — місця для заповнення внутрішньоігрових ресурсів — так що будь-якому власникові такого бізнесу в США варто встановити гру і перевірити, чи не пора задіяти кишенькових монстрів в рекламі.

Невеликий магазинчик одягу пропонує зайти за покеболами і заодно одягнутися

Є ще один важливий соціальний аспект популярності Pokémon GO — вона змушує вийти з дому і — о жах — спілкуватися з реальними людьми навіть найзапекліших социофобов. “Мене, дуже боязкого інтроверта, вразило як гра може зближувати людей, — пише у присвяченому Pokémon GO форумі на Reddit людина, раптово зустрівся завдяки грі з парою десятків нових друзів і планирущий тепер спільні з ними вилазки за новими покемонами. — Саме з цієї причини я чекаю від Pokémon GO в майбутньому дуже багато чого”.

Гра зводить разом десятки незнайомих людей зі спільними захопленнями

А проблеми є?

Крім перевантаження серверів, проблеми ті ж, що і в житті — адже виходити-то гравцям доводиться в реальний світ. Pokémon GO не минула доля будь-масової технології, що передбачає взаємодію з незнайомцями: гру стали використовувати злочинці. Поліція штату Міссурі затримала чотирьох підозрюваних у серії збройних пограбувань. Передбачається, що вони розміщували на “покестопе” спеціальний ігровий предмет, приманивающий покемонів, на ловлю яких негайно відправлялися гравці. У результаті жертвами грабіжників стали 11 тінейджерів. Розробникам гри стоїть прямо в додатку нагадувати: ловля віртуальних монстрів не скасовує необхідності використовувати здоровий глузд — наприклад, не ходити вночі в безлюдні місця.

З іншим гравцем Pokémon GO трапилася теж не дуже приємна історія — вийшовши до річки з метою зловити рідкісного “водяного” покемона, 19-річна дівчина замість віртуальної звірятка виявила цілком реальний труп. Як заявили в поліції, причиною смерті став нещасний випадок.

Коли запрацює у нас?

Коли Nintendo проапгрейдить свої сервери, дозволивши взяти участь у полюванні за монстрами гравцям з усього світу, неясно. Після США, Австралії та Нової Зеландії гра повинна була стати доступна всім бажаючим у Великобританії і Нідерландах, однак поки з цими планами пригальмували.

Гра поки часто повідомляє про недоступність серверів

Відзначимо, між виходом першої смартфонної ігри Nintendo, Miitomo, і її глобальним дебютом пройшло всього два тижні. Однак у випадку з Pokémon GO очікування напевно затягнеться — популярність гри про покемонів набагато вище, так що роботи з підготовки серверної інфраструктури до глобальних навантажень належить більше. Представники інших компаній вже жартома пропонують Nintendo допомога — головний технічний директор Amazon, що володіє одним з найбільших комерційних “хмар” у світі, AWS, не втримався від іронічного твіти на адресу Niantic Labs. У той же час, The Wall Street Journal пише, посилаючись на свої джерела, що гра стане доступна в більшості країн Азії і Європи “протягом декількох днів”.

Оставить ответ