Маніпулятор Robo-Glove пристосують для людей

размещено в: Новости | 0
Маніпулятор Robo-Glove пристосують для людей
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Автомобільний концерн General Motors і шведський виробник медичного обладнання Bioservo Technologies зібралися випустити версію роборуки Robo-Glove, пристосовану для людей. Як тільки з’явиться перший прототип пристрою, GM почне випробовувати його на власних заводах.

Механічна рукавичка, розроблена GM в 2010 році за участю інженерів NASA, спочатку призначалася для людиноподібного робота Robonaut 2 з двома руками-маніпуляторами. У 2011-му його відправили на Міжнародну космічну станцію (МКС), щоб людям-астронавтам було простіше справлятися з важкою фізичною роботою. У майбутньому робота-гуманоїда планується висадити на поверхню Місяця.

Читайте також: Бионическую руку з Deus Ex втілять в реальність

Рукавичка з електроприводом, надіта на “робонавта”, проявила себе настільки ефективною, що GM вирішила вивести її за межі аерокосмічної галузі. У цьому автовиробникові буде допомагати Bioservo, яка погодилася інтегрувати в Robo-Glove технології від власної роборуки SEM Glove.

 

На передпліччі Robo-Glove знаходяться три приводу, які керують синтетичними сухожиллями, а на кінчиках пальців розміщені датчики тиску. Насамперед, робоперчатка дозволяє примножити силу хвата і надійно зафіксувати предмет у руці. Приміром, збирачам на фабриках доведеться прикладати менше зусиль, щоб довго утримувати важкі предмети.

Збільшуючи силу захоплення, Robo-Glove знижує навантаження на кисть свого власника. Так, “розумна” рукавичка може прискорити процес реабілітації пацієнтів, які отримали перелом руки або страждають хворобами кистей.

Джерело: Engadget

Оставить ответ