Microsoft і Facebook скинуться на підводну супермагістраль для даних

размещено в: Новости | 0
Microsoft і Facebook скинуться на підводну супермагістраль для даних
0 голосов, 0.00 общий. рейтинг (0% сумма)

Компанії Facebook і Microsoft продовжать по дну Атлантичного океану кабель, який забезпечить Європу супершвидкісним Інтернетом. Гігантський провід — MAREA (“приплив” по-іспанськи) — зв’яже між собою узбережжі американського штату Вірджинія і Більбао на березі Іспанії. Загальна його довжина складе 6,6 тисячі кілометрів, а максимальна пропускна здатність — до 160 терабайт в секунду.

Через підводний кабель “подорожувати” з одного кінця світу в інший величезні масиви інформації. Так, Microsoft зможе забезпечити безперебійну роботи пошуковика Bing, Office 365 і “хмарних” послуг Azure, а найбільша у світі соцмережа — прискорити передачу із США в Європу даних, пов’язаних з Facebook Messenger, WhatsApp і Instagram.

Читайте також: Microsoft успішно випробувала прототип підводного дата-центру

Американські IT-гіганти вирішили реалізувати проект спільним зусиллями, не звертаючись до телекомунікаційних компаніями. По-перше, власна інфраструктура дасть їм більше контролю над переміщенням даних, і дозволить робити це більш ефективно. По-друге, партнери не будуть ділити пропускну споосбность приватної мережі з іншими інтернет-компаніями.

Тим не менш, повністю від провайдерів послуг Microsoft і Facebook не відмовляються. Управління самим кабелем буде доручено Telxius (“дочці” іспанського телеком-гіганта Telefónica), якої дозволять продавати деяку частину потужностей клієнтам, які потребують трансатлантичному підключенні.

Точки з’єднання MAREA відповідають потребам IT-компаній. США і Європи вже пов’язує більше десятка кабелів, прокладених під водою, однак вони тягнуться від Нью-Йорка, а не Вірджинії — дуже великого хаба дата-центрів, де знаходяться виділені потужності Facebook, Microsoft і Amazon. Прямий зв’язок з східним узбережжям США дозволить знизити затримки в передачі інформації, а соцмережа, до того ж, зможе більш ефективно направляти дані з власного Цод в Північній Кароліні.

Більбао було обрано в якості точки підключення з тієї причини, що іспанське узбережжя — це найбільш ефективний маршрут не тільки в Європу, але також Африку, Близький Схід і навіть Азії. Всі три райони дуже важливі для Facebook і багатьох інших IT-компаній, які прагнуть збільшити аудиторію своїх сервісів і шукають нові джерела прибутку. Як пише Wired, будівництво MAREA почнеться в серпні. Реалізувати проект планується в жовтні 2017 року.

Джерело: Wired

Оставить ответ